Džikić bi tekmo pustil za seboj, Milovićevo delo se je obrestovalo

Zlatorog je v 17. kolu Lige Telemach s 74:64 premagal novomeško Krko in še naprej trdno ostaja na drugem mestu lestvice. Tekmo sezone je odigral Sašo Zagorac z 32 točkami in 9 skoki. Ostala srečanja bodo v soboto.

Untitled
Sašo Zagorac je bil nerešljiva uganka za Novomeščane. foto: KZS

Liga Telemach, 17. kolo

Sreda, 4. februar:
Krka – ZLATOROG 64:74 (16:23, 14:24, 20:14, 14:13)
(Booker 19 in 9 skokov, Wangmene 16 in 8 skokov; Zagorac 32 in 9 skokov, Tratnik 15)

Košarkarji Krke so doživeli peti poraz v Ligi Telemach, prvega po nizu šestih zmag oziroma dveh mesecih. Pred domačimi gledalci so jim mero vzeli igralci Zlatoroga, ki so tako vknjižili dvanajsto zmago in preprečili državnim ter pokalnim zmagovalcem preboj na drugo mesto na lestvici.

Derbi sedemnajstega kola je v vseh pogledih pripadel gostom iz Laškega. Gostitelji, ki so nastopili brez prvega strelca in organizatorja igre Malcolma Armsteada, so bili v ospredju le v uvodnih minutah, preostanek tekme pa je bil trdno v rokah Zlatoroga. Varovanci trenerja Predraga Milovića so imeli ob koncu prve četrtine sedem točk naskoka, po prvih dvajsetih minutah pa se je ta povzpel na 17 točk.

V drugem polčasu je Zlatorog suvereno zadržal razliko, saj je imel v svojih vrstah izjemno razpoloženega igralca. Sašo Zagorac je v prvih dvajsetih minutah dosegel 19 točk, po treh četrtinah je bil pri 29, na koncu pa jih je zbral 32. Za dve točki je metal 6:8, trojke 6:11, ob tem pa je ujel še devet odbitih žog. Sašo Zagorac je s tem izenačil strelski rekord lige Telemach v sezoni (Sandi Čebular), s tretjim najvišjim indeksom v tej sezoni (34) pa je tudi glavni kandidat za naziv MVP kola.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Take tekme je potrebno pustiti za seboj in iti naprej. Kot ni dobro biti euforičen po velikih zmagah, si tudi po takemu porazu ni treba razbijati glave. Gremo naprej.”

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Mislim, da smo zmagali povsem zasluženo. Krka je igrala brez štirih igralcev. Čestitke mojim igralcem, igrali so dobro. Pokazalo se je, da je se je naše delo v zadnjih treh tednih obrestovalo.”