Dvojni dvojček Gorana Dragića ob 46. zmagi Miamija v sezoni

Košarkarji Miami Heat so na domačem parketu še drugič zapored premagali ekipo, ki se v vzhodni konferenci še bori za končnico. Tokrat so v American Airlines Areni s 106:98 padli Chicago Bullsi, ki bodo za uvrstitev med osem najboljših ekip Vzhoda potrebovali pravi mali čudež.

Goran Dragić je dosegel 16 točk, ob tem pa zbral še 12 skokov in s tem postavil nov rekord kariere. Dragić je zadel sedem od 13 metov za dve, poleg tega pa v statistiko vpisal še štiri podaje in eno blokado. Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 21 točkami, Joe Johnson pa jih je dodal 17. Miami je še na 14. zaporedni tekmi dosegel vsaj 100 točk, to pa je drugi najdaljši niz tekem v zgodovini kluba.

Za Chicago je Jimmy Butler dosegel 25 točk, Pau Gasol pa je dodal 21 točk in 12 skokov. Bullsi imajo zaenkrat 39 zmag in 40 porazov, iz boja za končnico pa so lahko izločeni že v noči iz petka na soboto. Ekipa iz Vetrovnega mesta je končnico nazadnje zgrešila v sezoni 2007/08.

Igralci Miamija so se v prvem polčasu še lovili, in po drugi četrtini zaostajali s 40:46. V tretjem delu igre so nato dvignili svojo raven igre in dosegli 35 točk. Kljub temu je bil Chicago blizu praktično vse do zadnjega. Štiri minute pred koncem tekme je imel Derrick Rose priložnost, da s polaganjem Chicago vrne v vodstvo, a je Hassan Whiteside blokiral njegov poskus, na drugi strani pa je Wade dosegel koš pod prekrškom, zadel še dodatni prosti met, Miami je povedel za štiri (90:86), Bikom pa se do konca ni več uspelo resneje približati in ogroziti zmage Vročice.

Vse bolj se končnica izmika tudi Houston Rocketsom, ki so morali doma priznati premoč Phoenix Sunsom (115:124), ki so tako prekinili sedem tekem trajajoč niz porazov. V dresu Sonc se je izkazal Mirza Teletović, iz klopi je dosegel 26 točk, pri Houstonu pa je s 30 točkami in sedmimi podajami blestel James Harden. Phoenix je tekmo v svojo prid obrnil v zadnjih minutah odločilne četrtine, z nizom desetih zaporednih točk, s katerim so se minuto pred koncem oddaljili na varnih 117:110.

Sezona 2015/16 je za Houston Rocketse polna razočaranj po tem, ko so se v prejšnji sezoni uspeli prebiti vse do konferenčnega finala Zahoda, kjer so nato izgubili proti kasnejšim prvakom Lige NBA, Golden State Warriorsem. Utah Jazz, ki imajo trenutno v svojih rokah zadnjo vozovnico za končnico na Zahodu, imajo pred Raketami tekmo in pol prednosti.

Na derbiju dveh najboljših moštev v Ligi NBA, Golden State Warriorsev in San Antonio Spursev, je zmaga ostala v Oracle Areni, kjer so Bojevniki slavili s 112:101 in se vpisali v zgodovino. Pridružili so se Chicago Bullsom iz sezone 1995/96 v slovitem ‘Klubu 70’ – tu so moštva, ki jim je uspelo v eni sezoni zabeležiti vsaj 70 zmag. Še naprej pa Golden State ostaja na lovu za rekordnimi 73 zmagami. Do konca sezone se bodo aktualni prvaki, z zmago nad Ostrogami so si že zagotovili prvo mesto v zahodni konferenci, še dvakrat pomerili z Memphisom in enkrat s Spursi.

Liga NBA, redni del sezone, 7. 4.:

ATLANTA – Toronto 95:87 (28:20, 19:23, 23:20, 25:24)
(Teague 23 (5 podaj), Korver 14 (5 skokov); DeRozan in Lowry (6 podaj) po 16)

MIAMI – Chicago 106:98 (21:22, 19:24, 35:23, 31:29)
(Wade 21 (5 skokov), Johnson 17; Butler 25 (6 podaj), Gasol 21 (12 skokov))

Houston – PHOENIX 115:124 (39:27, 21:30, 30:32, 25:35)
(Harden 30 (7 podaj), Ariza 22; Teletović 26 (5 skokov), Tucker 24 (12 skokov, 5 podaj))

Sacramento – MINNESOTA 97:105 (27:31, 24:27, 25:25, 21:22)
(Collison 19 (6 podaj), Acy 17 (6 skokov); Dieng (13 skokov), LaVine in Bjelica po 18)

GOLDEN STATE – San Antonio 112:101 (20:15, 32:25, 35:29, 25:32)
(Curry 27 (9 podaj), Barnes 21 (8 skokov); Leonard 23, Aldridge in West po 11)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 16 točk (7/13 za dve, 0/3 za tri, 2/2 PM), 12 skokov, 4 podaje, 1 blokada, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.