Dvojni dvojček Dragića premalo za prekinitev niza porazov v Chicagu

Barka moštva Miami Heat še naprej tone, nizu porazov pa, vsaj za zdaj, še ni videti konca. Ekipa iz Floride je v Chicagu še petič zapored sklonjenih glav zapustila igrišče, po tem, ko so bili Chicago Bullsi boljši s 105:100. Kljub temu je Goran Dragić znova prikazal odlično predstavo – 21 točkam je dodal 11 podaj, in tako zbral še drugi dvojni dvojček te sezone.

Chicago Bullsi so zmago slavili predvsem po zaslugi Dwyanea Wadea, ki je proti svojemu nekdanjemu moštvu dosegel 28 točk, in Jimmyja Butlerja, ki je dosegel zadnjih 10 točk Bikov na tekmi, po tem, ko se je Miami v sami končnici tekme približal na vsega točko zaostanka. Prav Butler je bil na koncu z 31 točkami najboljši strelec tekme. Pri Miamiju je Hassan Whiteside dosegel 20 točk, Tyler Johnson pa jih je vknjižil 15.

Miami je bil blizu zmagi vse do samega konca tekme. Dragić in Whiteside sta s košema dobrih 13 sekund pred koncem tekme približala svojo ekipo na 100:101, na drugi strani pa je bil iz linije prostih metov dvakrat natančen Butler. Toda v naslednjem napadu Vročice sta Dragić in Josh Richardson izgubila žoga, do nje se je dokopal Butler, in s prostima metoma le še potrdil zmago Bikov.

Aktualni prvaki Lige NBA, Cleveland Cavaliersi, so na krilih nove odlične predstave prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, premagali Charlotte Hornetse, s 116:105. James je 17 od svojih 44 točk dosegel v zadnji četrtini, in bil glavni razlog za 17. zmago Cavsov v sezoni. Najkoristnejši igralec finalne serije minule sezone je na igrišču počel vse – zadel je pet metov za tri točke, vknjižil pa še 10 podaj in devet skokov. Hkrati je James postal prvi igralec v zgodovini Lige NBA, ki je v svoji karieri vknjižil vsaj 27.000 točk, 7.000 podaj in 7.000 skokov.

Liga NBA, redni del sezone, 10. 12.:

CHICAGO – Miami 105:100 (29:27, 26:28, 28:20, 22:25)
(Butler 31 (7 skokov, 5 podaj), Wade 28; Dragić 21 (11 podaj, 5 skokov), Whiteside 20 (8 skokov))

WASHINGTON – Milwaukee 110:105 (23:32, 29:20, 25:25, 33:28)
(Wall 24 (11 podaj), Beal 20 (6 podaj); Antetokounmpo 28 (13 skokov, 7 podaj), Teletović 25)

Orlando – DENVER 113:121 (29:32, 29:33, 37:27, 18:29)
(Fournier 24 (6 podaj), Ibaka 22; Gallinari 21 (6 skokov), Faried 19 (10 skokov))

INDIANA – Portland 118:111 (31:44, 33:27, 26:27, 28:13)
(George 37 (5 skokov), Young 24 (9 skokov); McCollum 34, Lillard 33 (9 podaj))

CLEVELAND – Charlotte 116:105 (36:26, 31:26, 25:29, 24:24)
(James 44 (10 podaj, 9 skokov), Love 22 (6 skokov); Walker 24 (5 podaj), Zeller 17 (9 skokov))

MEMPHIS – Golden State 110:89 (31:16, 30:22, 26:27, 23:24)
(Gasol (8 skokov, 6 podaj) in Allen po 19; Durant 21 (7 skokov), Curry 17 (8 skokov))

HOUSTON – Dallas 109:87 (36:27, 24:22, 26:20, 23:18)
(Harden 18 (16 podaj, 9 skokov), Ariza 17 (7 skokov); Matthews 26, Barnes 20)

SAN ANTONIO – Brooklyn 130:101 (41:26, 26:26, 36:18, 27:31)
(Leonard 30 (6 skokov), Mills 16; Bogdanović 20, Scola 15 (11 skokov))

UTAH – Sacramento 104:84 (29:25, 23:25, 26:26, 26:8)
(Hayward 26 (7 skokov), Gobert 17 (14 skokov); Gay 20 (5 skokov), Collison 17)

LA CLIPPERS – New Orleans 133:105 (35:31, 26:24, 37:25, 35:25)
(Crawford 22, Paul 20 (20 podaj, 5 skokov); Frazier 20 (11 podaj), Jones 18 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 21 točk (10/17 za dve, 0/2 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 11 podaj in 5 izgubljenih žog.