Dvojni dvojček Čučovića premalo za škofjeloško senzacijo

V Škofji Loki sta zaostalo srečanje 11. kola odigrala domači LTH Castings in šentjurski Tajfun. Novih dveh točk so se veselil gostujoči košarkarji, ki so ob rezultatu 62:73 vknjižili svojo peto zmago v tej sezoni.

tajfun

Liga Nova KBM, 11. krog, 29.12.
LTH Castings – TAJFUN 62:73 (13:17, 16:18, 14:19, 19:19)
(Robbins jr. 18 (6 skokov), Čučović 14 (14 skokov), Grum 11 (6 skokov); Grant 18, Spicer 17 (9 skokov), Maček 10)

Igralci Tajfuna so v dvorani Poden prišli do nove zmage v tej sezoni. Odločilne korake k zmagi so gostujoči košarkarji naredili ob koncu tretje in v zadnji četrtini, z izjemo uvodnih minut, pa so bili tudi ves čas v prednosti. Prvo obsežnejšo razliko so si sicer priigrali dobro minuto pred koncem tretje četrtine, ko so vodili za 15 točk (39:54).

V zadnjem delu igre so se domačini znova nekoliko približali, ko pa je Matic Maček dobre tri minute pred koncem zadel trojko za 67:53, je bil zmagovalec praktično odločen. V zadnjih minutah so namreč košarkarji Tajfuna brez posebnih težav tekmece držali na varni razdalji.

Pri domačih je bil z 18 točkami strelsko najbolj razpoložen Victor Cleveland Robbins jr., pri gostih je enako število točk dosegel Malcolm Montgomery Grant. LTH Castings naslednja tekma v Ligi Nova KBM čaka 7. januarja proti Rogaški, Tajfun pa bo dan kasneje gostoval pri Sixtu Primorski.

Rade Mijanović, LTH Castings: “Če se ozrem na našo zadnjo tekmo proti Sixt Primorski, smo tokrat zaigrali precej bolje in predvsem bolj zrelo. Škoda je, da nismo popolni in da pod košem nismo še imeli kakšnega košarkarja, saj menim, da bi v tem primeru tekma morda lahko imela drugačen konec.”

Jurica Golemac, Tajfun: “Mislim, da smo zasluženo prišli do nove zmage, čeprav danes nismo bili povsem pravi. Škofjeločani so odigrali odlično tekmo, za kar bi jim čestital. Vsekakor pa bi se za podporo rad zahvalil našim navijačem, ki so bili znova naš šesti igralec.”