Dvoboj slane in sladke vode dobili gostje

V petek je bila odigrana tekma 8. kola Lige za obstanek med Portorožem in ekipo Term Olimia Podčetrtkom. Zmage so se veselili košarkarji Podčetrtka. Ostali dve srečanji 8. kola Lige za obstanek bosta na sporedu v soboto.

Liga Nova KBM za obstanek, 8. krog, 21.4.
Portorož – TERME OLIMIA PODČETRTEK 44:102 (16:30, 10:22, 7:26, 11:24)
Radanovič 11, Katonar 10 (5 skokov), Borse 7; Janc 22 (5 skokov in 6 podaj), Buda 17 (8 skokov), Pešič 16 (7 skokov).

Ekipa Term Olimia je bila proti Portorožu, ki že nekaj časa nima več možnosti za obstanek, v vlogi favorita in je to dokazala tudi na igrišču. Ob devetih porazih je prišla do devete zmage, varovanci trenerja Andreja Žaklja pa ostajajo v igri za obstanek v Ligi Nova KBM.

Po izenačenem izidu sredi prve četrtine (10:10) so gostje z delnim izidom 9:0 prišli do prve občutnejše prednosti ter jo v nadaljevanju le še povečevali. V prvem polčasu so dosegli še enkrat več točk kot domača zasedba, na koncu pa so Podčetrtčani prišli do trimestnega izkupička in skoraj 60 točk naskoka.

Preostali srečanji osmega kola Lige za obstanek bosta v soboto. V naslednjem kolu, 26. aprila, bo Podčetrtek gostil LTH Castings, Portorož pa je odigral že vsa srečanja v Ligi za obstanek.