Dvoboj Jokića in Townsa na koncu pripadel slednjemu

V severnoameriški Ligi NBA je bila nedelja rezervirana za štiri obračune, na katerih smo videli visoko zmago Golden State Warriorsev v Orlandu, najvišji poraz Los Angeles Lakersov v zgodovini franšize, izjemno predstavo Erica Bledsoea ob zmagi Phoenixa v Torontu, ter zanimiv obračun med Denverjem in Minnesoto Timberwolvesi, ki je na koncu pripadel slednjim.

V Minnesoti je bil dvoboj med Minnesoto Timberwolvesi ter Denver Nuggetsi, še ob začetku zadnje četrtine izenačen. Nato so prvi udarili košarkarji iz Kolorada, in po polovici igre v zadnji četrtini vodili s 100:91. Volkovi so odgovorili z delnim izidom 12-2, delo pa sta dokončala prva zvezdnika ekipe, Andrew Wiggins in Karl-Anthony Towns, ki sta Minnesoto vrnila v vodstvo, in poskrbela, da Denver ni več prišel v ospredje.

Na tekmi smo spremljali dvoboj centrov nove generacije, Karl-Anthonyja Townsa in Nikole Jokića. Srbski velikan v zadnjem času igra odlično, saj na zadnjih petih tekmah v povprečju dosega 26,2 točki ter 11,2 skoka na tekmo, v nedeljo pa je imel kar nekaj težav z osebnimi napakami, a kljub temu uspel zaključiti tekmo z 18 točkami, osmimi skoki in štirimi podajami. Še boljši je na zadnjih petih tekmah sezone Towns, najsvetlejša točka Minnesote, saj v povprečju dosega kar 28,6 točk ter 13,2 skoka na tekmo. Proti Denverju je znova navdušil z vsestransko predstavo, saj je vknjižil 32 točk, 12 skokov, sedem podaj ter kar štiri blokade.

Strelski dosežek dneva in hkrati kariere, je v nedeljo uspel nekdanjemu soigralcu našega Gorana Dragića, Ericu Bledsoeu. Toronto Raptorsem je nasul kar 40 točk, in bil glavni kreator zmage Phoenix Sunsev, s 115:103. Bledsoe je v statistiko dodal še 13 podaj in šest skokov, Torontu, pri katerem je DeMar DeRozan dosegel 22 točk, pa je doživel še tretji zaporedni poraz.

Najvišji poraz v zgodovini franšize pa so doživeli Los Angeles Lakersi, ki so proti Dallas Mavericksom klonili s kar 49 točkami razlike (73:112). Na 11. obletnico dneva, ko je Kobe Bryant Torontu nasul 81 točk, je torej celotno moštvo Jezernikov doseglo osem točk manj, kot nekdanji superzvezdnik ekipe iz Los Angelesa. Pri Dallasu je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, Justin Anderson pa je v le 16 minutah igre dosegel 19 točk in bil tako najboljši strelec Teličkov.

Praktično brez težav so Golden State Warriorsi odpravili Orlando Magice (118:98), in zabeležili še sedmo zaporedno zmago. Tekma je bila po uvodnih 24 minutah igre poravnana na 50, nato pa se je Bojevnikom v tretji četrtini odprlo, dobili so jo z 18 točkami razlike, in dvoboj le še mirno pripeljali do zaključka. Stephen Curry in Klay Thompson sta zadela vsak po sedem metov za tri točke, in tekmo zaključila s 27 (Curry) oziroma 21 (Thompson) točkami.