Durantovih 41 točk za izenačenje serije, Cleveland že napredoval

V Ligi NBA sta bili v nedeljo na sporedu dve tekmi končnice. Cleveland Cavaliersi so si s četrto zaporedno zmago v seriji proti Atlanti Hawks (100:99), že zagotovili napredovanje v konferenčni finale vzhodne konference. Oklahoma City Thunder so na Zahodu z zmago na četrti tekmi serije s San Antonio Spursi (111:97), poravnali rezultat v zmagah na 2:2.

V Oklahomi je bil glavni kreator zmage domačih Thunder štirikratni najboljši strelec Lige NBA, Kevin Durant, ki je dosegel 41 točk, nov rekord kariere v končnici, od tega 17 v zadnji četrtini, ko je bil nezgrešljiv pri metih iz igre (6/6). Russell Westbrook je dodal 14 točk in 15 podaj, Oklahoma pa je v drugem polčasu iz igre metala 57-odstotno, in se z zmago izognila zaostanku z 1:3 v seriji, ki se zdaj seli v San Antonio. Peta tekma bo na sporedu v torek. Spursi, pri katerih je Tony Parker dosegel 22 točk, Kawhi Leonard pa jih je dodal 21, so v drugi četrtini vodili z 11 točkami razlike.

Cleveland Cavaliersi so še drugo leto zapored Atlanto Hawkse v končnici izločili po štirih tekmah. Minulo sezono jim je to uspelo v konferenčnem finalu, letos pa že v konferenčnem polfinalu. Na zadnji tekmi serije je blestel Kevin Love, ki je na poti do 27 točk zadel kar osem metov za tri točke. LeBron James je 21 točkam dodal 10 skokov in devet podaj, ob tem pa 39,2 sekundi pred koncem zadel met, ki je na koncu presodil tekmo. Hawksi so sicer imeli priložnost, da ukradejo zmago, vodili so že z 12 točkami razlike, imeli pa so tudi zadnji napad na tekmi. Dennis Schroder, prvi strelec Atlante z 21 točkami, je prodrl pod koš, kjer sta ga pričakala James in Tristan Thompson. Schroderju je spodrsnilo, James je izsilil mrtvo žogo, dobil skok zanjo, do žoge je sicer prišel Paul Millsap, a se je čas iztekel. Cavsi zdaj čakajo zmagovalca serije med Miami Heat in Toronto Raptorsi.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:

Atlanta – CLEVELAND 99:100 (36:27, 22:29, 19:25, 22:19) [0:4]
(Schroder 21 (6 podaj), Millsap 19 (9 skokov); Love 27 (13 skokov), James (10 skokov, 9 podaj) in Irving (8 podaj) po 21)

Zahod:

OKLAHOMA CITY – San Antonio 111:97 (17:27, 28:26, 32:28, 34:16) [2:2]
(Durant 41 (5 skokov), Waiters 17; Parker 22, Leonard 21 (6 skokov))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.