Durant dobil prvo bitko proti Jamesu

Začel se je težko pričakovani finale lige NBA, vendar navijači niso dobili pričakovane napete tekme, ampak prepričljivo zmago Bojevnikov nad branilci naslova iz Clevelanda.

Obe ekipi sta imeli kar precej počitka po zadnjih odigranih tekmah – Golden State 9 dni, Cleveland pa 6, in pričakovati je bilo, da bi zaradi tega lahko malce več težav imeli Bojevniki. Vendar so domačini kmalu prišli v ritem in skozi celotno tekmo narekovali prehud ritem za goste.

Prvi polčas so tako domačini, ki jih še vedno vodi nadomestni trener Mike Brown, dobili za 8 točk. Samo v tem delu igre je izjemno razpoloženi Kevin Durant šestkrat dosegel koš samo z zabijanjem. Durant je tako izkoriščal taktično postavitev obrambe Clevelanda, ki se je osredotočila na branjenje metov za tri točke, posledično pa puščala ogromno prostora pod košem. Ekipi sta bili tako pri metu za tri točke izenačeni – domačini so zadeli 12 trojk (iz 33-ih poizkusov), gosti pa 11 (31 poizkusov).

So pa domačini imeli kar 18 metov več za dve točki, tudi kot posledica velikega števila izgubljenih žog gostov – izgubili so jih 20. Domačini so na drugi strani izenačili rekord po najmanjšem številu izgubljenih žog v finalih – take žoge so bile samo štiri, do sedaj je to uspelo še San Antoniu (2013) in Detroitu (2005). To je bila tudi največja razlika v izgubljenih žogah v finalnih tekmah odkar se od leta 1970 meri ta statistični podatek.

Odločilna razlika se je naredila v tretji četrtini, ki so jo domači dobili za 13, zadnja četrtina je bila tako samo še formalnost, ekipi sta že po dobri polovici poslali prvi peterki na počitek.

Durant je bil na koncu najboljši strelec tekme, dosegel je 38 točk, imel pa tudi 8 skokov in asistenc. Pri tem ni imel nobene izgubljene žoge, več točk brez izgubljene žoge je v finalih dosegel samo Shaquille O’Neal – 41 leta 2000. Steph Curry je dosegel 28 točk, od tega 6 trojk, podelil je tudi 10 asistenc. Draymond Green je dosegel 9 točk, imel pa je tudi 11 skokov. Manj je bil v napadu razpoložen Klay Thompson, ki je dosegel 6 točk, trojke 0:5, je pa opravil izjemno težko delo v obrambi (predvsem) na Kyrieju Irvingu.

Ko so po tekmi vprašali Jamesa, kdo je bil največji faktor v današnji zmagi Bojevnikov, je bil zelo kratek: ‘KD.’ Trener gostov Tyron Lue je bil še bolj slikovit: ‘So najboljša ekipa, kar sem jih kdaj videl.’

Zmagovalec lige NBA bo...

Rezultati

Loading ... Loading ...

LeBron James je svojo sedmo zaporedno igranje v finalu (in njegova 41. tekma kariere v finalih) začel z 28-imi točkami, dosegel je 15 skokov in imel 8 asistenc. Solidna sta bila tudi Irving s 24-imi točkami in Kevin Love, ki je dosegel 15 točk in imel kar 21 skokov.

Naslednja tekma bo v noči na ponedeljek prav tako v Oaklandu.