Državni naslov med pionirji Unionu Olimpiji

V dolenjski prestolnici se je končalo še zadnje državno prvenstvo te sezone – za fante U15, ki so ga v zanimivem finalu proti Grosupljem dobili košarkarji Uniona Olimpije. Ti so izgubljali že s 16 točkami razlike, na koncu pa zmagali s 63:59.

FINALNI TURNIR DP ZA FANTE U15, Novo mesto (Športna dvorana Leona Štuklja), 25 in 26. april 2015

Finale:
UNION OLIMPIJA A – Grosuplje A 63:59 (15:25, 12:16, 17:10, 19:8)
(Gorbačov 25, Osrečki 14 in 14 skokov; Istogu 19 in 8 skokov, Nidorfer 17)

Tekma za 3. mesto:
KRKA A – Kostmann Koroška 51:39 (13:10, 11:2, 9:20, 18:7)
(Dragan 26 in 31 skokov, Gliha 8; Viher 15, Keček 11 in 19 skokov)

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja: Maksim Gorbačov (Union Olimpija A).
Najboljši strelec: Nik Dragan (Krka).
Najboljši skakalec:Nik Dragan (Krka).
Najboljši podajalec: Jernej Andolšek Heine (Grosuplje A).

Najboljša peterka: Jakob Strel (Kostmann Koroška), Nik Dragan (Krka A), Bleron Istogu (Grosuplje A), Fin Lucu Dražovič in Dan Osrečki (oba Union Olimpija A).

Lojze Šiško, trener Uniona Olimpije:
“Veseli me, da je cela sezona pokazala, da imamo v Sloveniji v tej generaciji košarkarski potencial. Na tem finalnem turnirju smo pri vseh štirih ekipah lahko videli, da delamo pravilno ter dobro, zato mislim, da so se te štiri ekipe povsem zasluženo uvrstile med najboljše. Na finalnem turnirju je bilo veliko odvisno od tega kako bo kakšen od mladih igralcev odreagiral, a mislim, da smo mi na koncu zasluženo osvojili naslov prvaka.”

Peter Hojč, trener Grosuplja:
“Z izkupičkom smo zelo zadovoljni, zagotovo pa se je poznala utrujenost s prve tekme, na kateri smo porabili veliko moči, da smo premagali Krko. Imamo krajšo klop, kot Union Olimpija, tako, da smo v drugem polčasu zelo padli. Fantom se je po govorici telesa poznalo, da so dali vse od sebe, a ni šlo, zato je prišlo tudi do zgrešenih prostih metov, trojk in tako dalje. Sezono bi označil kot zelo uspešno, še posebej iz vidika pionirskega pogona, saj so bili košarkarji U13 prvaki Mini pokala Spar, malo športne sreče jim je preprečilo, da bi bili prvaki še v DP, mi pa smo zdaj drugi. Smo edini klub, ki se je  uvrstil na finalna turnirja U13 in U15, tako, da lahko sezono skupaj z uspehi članov označim za čisto desetko.”