Drugoligaški derbi zanesljivo Škofjeločanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno 14. kolo, ki je postreglo s spremembo na vrhu lestvice. LTH Castings je prepričljivo, z 92:77 premagal Terme Olimia Podčetrtek, vknjižil 12. zmago v sezoni in zdaj sam ostaja na vrhu razpredelnice. V Domžalah je zmago slavilo tudi drugo moštvo iz Gorenjske – Triglav EGP je s 94:73 premagala Vzajemci Lastovko.

Na derbiju 14. kola med vodilnima moštvoma 2. SKL je bilo praktično vse odločeno že v prvem polčasu. Domači LTH Castings se je z odlično igro in natančnimi meti (za dve so metali 71-, za tri pa 43-odstotno), že v prvem polčasu priigral 14 točk naskoka (55:41). Igralci Term Olimie so že v prvem polčasu izgubili deset žog, reševali pa so se predvsem s trojkami, saj jih zadeli šest izmed 15 poskusov. V šesti minuti drugega polčasa je razlika prvič presegla 20 točk (68:47), tekma pa je bila takrat odločena. Igralcem iz Podčetrtka je kljub temu uspelo zaostanek dve minuti pred koncem tekme zmanjšati na 14 točk (71:85), za kaj več pa je zmanjkalo športne sreče in časa.

Hrastnik na domačem parketu in Triglav Elektro gorenjska prodaja v Domžalah sta dosegla visoki zmagi. Hrastničani so s 77:57 premagali Ajdovščino in jim zadali že 11. zaporedni poraz. Moštvo iz Kranja je bilo v Hali Komunalnega centra s 94:73 boljše od Vzajemci Lastovke, ki je doživela drugi zaporedni poraz. V Celju se je domače ECE Celje z odlično drugo četrtino, v kateri so v prvih petih minutah dopustili Litiji, da doseže le tri točki, sami so jih v tem času dali 16, dokopalo do lepe prednosti. V zaključku tekme so se Litijani po odlični zadnji četrtini približali na le dve točki zaostanka (67:69), a so Celjani zadržali mirne živce in zmagali s 84:72. V Ilirski Bistrici je Plama Pur premagala ljubljanske Parklje z 62:55.