Drugi zaporedni poraz Krke v Ligi ABA

Košarkarji Krke iz Novega mesta, so v Ligi ABA zabeležili drugi zaporedni poraz, navijači v dvorani Leona Štuklja pa so bili prvič v tej sezoni priča porazu svojih ljubljencev. Od Novomeščanov je bil s 75:70 boljši Metalac.  V dresu Krke se je Ive Ivanov izkazal z izjemno vsestransko predstavo, saj je dosegel 14 točk, zbral pa še 15 skokov in podelil kar devet podaj. Tako je bil le eno samo asistenco oddaljen od trojnega dvojčka.

Liga ABA, 6. kolo, 17. 10.:

Krka – METALAC 70:75 (19:21, 15:19, 19:18, 17:17)
(Ivanov 14 (15 skokov, 9 podaj), Tratnik 10; Majstorović 18, Kutlešić 14 (5 skokov))

STATISTIKA

Krkaši so bili vseskozi v podrejenem položaju. Gostje so tako v drugem polčasu večkrat vodili z osmimi točkami razlike, kljub temu pa je Luka Lapornik dobri dve minuti pred koncem poskrbel za vodstvo Novomeščanov z 68:67. Toda takrat se je domačim ustavilo, do konca tekme so dosegli le še dve točki, Metalac pa osem, in doživela še četrti poraz v Ligi ABA v tej sezoni.