Druga zaporedna zmaga Miamija, deset točk Dragića

V Ligi NBA so Miami Heati očitno ujeli zmagovalni ritem in zmago slavili drugič zapored. Vročica je bila od Houston Rocketsov boljša s 105:100, Goran Dragić pa je k zmagi prispeval deset točk.

Pri Miamiju se je izkazal Gerald Green, ki je dosegel 21 točk, Luol Deng jih je dal 15, Hassan Whiteside pa jih je prispeval 12. Na drugi strani je Trevor Ariza za Houston zadel kar deset od 14 metov iz igre, dosegel pa 24 točk. James Harden je vknjižil 21 točk, igro pa zapustil v zadnji četrtini po padcu, toda zdravniški štab Raket je zagotovil, da je s prvim zvezdnikom franšize vse v redu.

New York Knicksi so doživeli prvi poraz predsezone. Od Kratkohlačnikov so bili s 97:93 boljši Charlotte Hornetsi. Saša Vujačić je dosegel šest točk. Frank Kaminsky je za Charlotte dosegel 11 točk in zbral osem skokov, Sršeni pa ostajajo neporaženi v predsezoni. Derek Fisher je Carmelu Anthonyju, Joseju Calderonu in Robinu Lopezu namenil tekmo odmora.

Dvoboj Los Angeles Lakersov in Golden State Warriorsev je bil prekinjen dve minuti pred koncem tretje četrtine zaradi neprimernih razmer za igranje košarke. Na parketu se je skozi celotno tekmo nabirala vlaga, ki je bila posledica ledu pod igriščem v Valley View Casino Centru.

Jordan Clarkson je za Jezernike, ki so igrali brez Kobeja Bryanta, dosegel 17 točk, Julius Randle jih je dodal 14. Pri aktualnih prvakih Lige NBA je bil najuspešnejši Stephen Curry, ki je že v prvem polčasu dosegel 14 točk, na koncu pa se je ustavil pri 19.

Liga NBA, predsezona, 17. 10.

Houston – MIAMI 100:105 (33:27, 29:29, 22:20, 16:29)
(Ariza 24 (5 skokov), Harden 21; Green 21, Deng 15)

Goran Dragić (Miami Heat) – 27 minut, 10 točk (5/7 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki, 3 podaje, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.

CHARLOTTE – New York 97:93 (22:16, 28:32, 19:25, 28:20)
(Jefferson 12, Kaminsky 11 (8 skokov); Early 17, Galloway 15 (6 podaj))

Saša Vujačić (New York Knicks) – 14 minut, 6 točk (3/4 za dve), 1 skok in 1 podaja.

Flamengo – ORLANDO 73:90 (16:27, 18:24, 17:27, 22:12)
(Machado 17 (5 podaj), De Sousa in Batista (6 skokov) po 13; Vučević 18 (7 skokov), Napier 14)

New Orleans – SACRAMENTO 98:107 (31:20, 30:28, 15:25, 22:24)
(Anderson 20, Davis 19 (8 skokov); Gay 20 (10 skokov), Cousins (5 skokov) in Collison (7 skokov, 5 podaj) po 19)

Milwaukee – WASHINGTON 101:105 (27:23, 28:37, 33:30, 13:15)
(Middleton 21, Copeland 16 (6 skokov); Beal 18, Gortat 16 (6 skokov))

LA LAKERS – Golden State 85:70* (31:31, 31:22, 23:17)
(Clarkson 17 (5 skokov), Randle 14; Curry 19, Ezeli 10 (9 skokov))