Dragićevih 32 točk za zmago Miamija nad Dallasom

Košarkarji Miami Heat so v Ligi NBA na domačem parketu premagali Dallas Maverickse, z 99:95, največ zaslug za zmago pa je imel Goran Dragić. Ljubljančan je k zmagi prispeval 32 točk, in s tem le za dve točki zaostal za svojim rekordom sezone, ki ga je dosegel 12. decembra proti Washingtonu.

Dragić je bil nezaustavljiv predvsem v zadnji četrtini, v kateri je dosegel 11 točk, ob tem pa zadel še dva izjemno pomembna meta za tri točke. Svoje je dodal še Tyler Johnson, ki je v zadnjem delu igre dosegel 10 od svojih 23 točk, ob koncu srečanja pa zadel še dva prosta meta za potrditev zmage Miamija.

Kapetan slovenske članske reprezentance je iz igre zadel kar 11 od 15 metov, ob tem pa je bil nezgrešljiv pri metu za tri točke. Zadel je namreč vse štiri trojke, statistiko je nekoliko skazil le Dragićev odstotek prostih metov – zgrešil je namreč kar štiri od desetih prostih metov (6/10, 60-odstotno). Ob tem je v statistiko dodal še šest skokov in dve podaji. Na zadnjih petih tekmah Dragić v povprečju dosega 22,6 točk, 5,0 skokov in 4,4 podaje na tekmo, ob tem pa za tri točke meče 41,7-odstotno, iz igre pa 53,2-odstotno. Še osmič v tej sezoni je Goran dosegel vsaj 25 točk.

V dresu Denver Nuggetsov je novo izjemno predstavo prikazal srbski zvezdnik Nikola Jokić, ni pa uspel preprečiti poraza svojega moštva proti San Antonio Spursem. Ostroge so na domačem parketu slavile zmago s 118:104, in to kljub temu, da so med ogrevanjem ostale brez Paua Gasola, ki si je zlomil prstanec na levi dlani, ter med tekmo še brez glavnega trenerja Gregga Popovicha, ki je bil izključen.

Jokić je še drugič na zadnjih treh tekmah popravil svoj osebni rekord v Ligi NBA, in tekmo zaključil s 35 točkami ter 12 skoki in štirimi podajami. Kljub temu je Denver po treh zaporednih zmagah doživel poraz, saj košarkarji iz Kolorada niso našli rešitve za odličnega Kawhija Leonarda, ki se je ustavil pri 34 točkah, ter novinca Dejounte Murrayja, ki je na poti do 24 točk zadel sedem od 11 metov iz igre, od tega tri trojke.

Svojo 30. zmago v sezoni so na 41. tekmi sezone zabeležili Cleveland Cavaliersi, ki so na domačem parketu ugnali Phoenix Sunse, s 118:103. V Quicken Loans Areno so se aktualni prvaki vrnili po nizu šestih gostujočih tekem, ki so ga zaključili z visokim porazom proti Golden State Warriorsem v Oaklandu. Kljub temu so se Cavsi hitro pobrali in na krilih Kyrieja Irvinga, ki je dosegel 26 točk, ter LeBrona Jamesa, ki je vknjižil 21 točk, 15 podaj in devet skokov, vknjižili novo zmago.

Liga NBA, redni del sezone, 19. 1.:

CLEVELAND – Phoenix 118:103
(Irving 26, James 21 (15 podaj, 9 skokov); Chandler (16 skokov) in Bledsoe (9 podaj, 6 skokov) po 22)

MIAMI – Dallas 99:95
(Dragić 32 (6 skokov), T. Johnson 23; Nowitzki 19, Matthews 18 (5 skokov))

New York – WASHINGTON 110:113
(Anthony 34 (10 skokov), Rose 20 (5 skokov); Wall 29 (13 podaj, 5 skokov), Porter Jr. 23 (6 skokov))

SAN ANTONIO – Denver 118:104
(Leonard 34 (5 skokov), Murry 24; Jokić 35 (12 skokov), Barton 18 (7 podaj))

LA Clippers – MINNESOTA 101:104
(Jordan 29 (16 skokov), Rivers 20; Towns 37 (12 skokov, 5 podaj), Wiggins 27)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 38 minut, 32 točk (7/11 za dve, 4/4 za tri, 6/10 PM), 6 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.