Dragićevih 22 premalo za zmago Phoenixa, Memphis melje naprej (VIDEO)

Phoenix Sunsi so izgubili še drugo od zadnjih treh tekem, po tem ko je bil v Arizoni s 93:90 boljši Orlando. Goran Dragić je sicer blestel z 22 točkami, 8 skoki in 4 podajami. Uspešnejši je bil Memphis, ki je v Sacramentu dobil še 15. izmed 17 tekem, Beno Udrih je prispeval 7 točk.

Orlando je z delnim izidom 13:1 ob koncu prvega polčasa prevzel pobudo in na glavni odmor odšel s 13 točkami prednosti. Tekma je bila sicer precej raztresena – gostje so izgubili kar 23 žog, domači 18. V drugem polčasu je bila Čarovnija vseskozi v ospredju, zaporedni trojki Geralda Greena in Gorana Dragića pa sta prednost tri sekunde pred koncem znižali na vsega točko (90:91). Evan Fournier je na drugi  strani zadel dva prosta meta, Phoenix pa v dobri sekundi in pol ni izvedel poizkusa za met za podaljšek.

“Orlando je trdo igral 48 minut, mi pa 12,” je med drugim po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Memphis je z novo odlično predstavo centrske naveze Marca Gasol, Zach Randolph, skupaj sta dosegla 40 točk, dobro izkoristil odsotnost Sacramentovega DeMarcusa Cousinsa in z razmerjem zmag 15/2 ohranil vodilno mesto v ligi NBA. Na sredini zadnje četrtine so se Kralji približali na vsega 3 točke zaostanka (76:79), toda sledil je delni izid 19:6 v korist Memphisa, predvsem po zaslugi izjemno čvrste obrambe.

NBA, 1. december

Phoenix Suns – ORLANDO MAGIC 90:93
(G. Dragić 22, 8 skokov in 4 podaje v 41 minutah, Mf. Morris 18, Z. Dragić ni igral; Harris 21, Vučević 18)

Sacramento Kings – MEMPHIS GRIZZLIES 85:97
(Gay 20, McLemore in Evans (20 skokov) po 17; Randolph 22 in 12 skokov, Gasol 18, … Udrih 7 in 2 podaji v 17 minutah)

Boston Celtics – SAN ANTONIO SPURS 89:111
Brooklyn Nets – CHICAGO BULLS 84:102
Detroit Pistons – GOLDEN STATE WARRIORS 93:104
New York Knicks – MIAMI HEAT 79:86
PORTLAND TRAIL BLAZERS – Minnesota Timberwolves 107:93
LA LAKERS – Toronto Raptors 129:122 – po podaljšku