Dragićevih 16 in Vujačićevih 11, poraz Miamija ter zmaga New Yorka

Po nekaj dneh odmora so na parket v Ligi NBA znova stopile ekipe, v katerih v tej sezoni igrajo vsi trije slovenski predstavniki. Miami Heat so na svoji drugi pripravljalni tekmi klonili proti Minnesoti Timberwolvesom, s 100:109, New York Knicksi pa so v mestnem derbiju z Brooklyn Netsi, zabeležili prvo zmago (116:98) tega pripravljalnega obdobja.

Tako Goran Dragić, kot tudi Saša Vujačić, sta v soboto prikazala odlični predstavi. Vujačić je ob zmagi New York Knicksov nad svojim nekdanjim klubom v 13 minutah igre dosegel 11 točk. Ob tem je vse koše iz igre dosegel z meti za tri točke, zadel je tri, dvakrat pa je bil uspešen tudi pri prostih metih. Najboljši strelec Kratkohlačnikov, pri katerih je zaradi obveznosti na sodišču manjkal Derrick Rose, je bil Carmelo Anthony s 16 točkami. Knicksi so tekmo v svojo korist prelomili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 12 točkami razlike.

Goran Dragić je tekmo med Miami Heat in Minnesoto Timberwolvesi, kot je že v navadi, začel v udarni peterki Vročice, v 27 minutah igre pa je vknjižil 16 točk in pet podaj. Kljub temu ni uspel preprečiti poraza Miamija, ki je v drugem polčasu povsem padel v igri, dosegel le 38 točk, medtem, ko so jih Volkovi iz Minnesote dosegli 62. Beno Udrih znova ni stopil na parket.

Liga NBA, predsezona, 8. 10.:

BOSTON – Charlotte 104:86 (18:18, 31:20, 33:26, 22:22)
(Mickey 16 (6 skokov), Zeller 14; Wood 13 (7 skokov), Kidd-Gilchrist 11 (5 skokov))

NEW YORK – Brooklyn 116:98 (27:27, 22:21, 39:27, 28:23)
(Anthony 16, Randle 14; Bennett 15 (5 skokov), Kilpatrick 13)

CLEVELAND – Philadelphia 108:105 (26:27, 25:20, 32:29, 25:29)
(McRae 29 (5 skokov), James in Irving po 15; Holmes 19 (6 skokov), Rodriguez 15 (8 podaj))

CHICAGO – Indiana 121:105 (26:30, 38:19, 24:28, 33:28)
(Wade 22 (8 podaj), Gibson 20 (5 skokov); Teague 21, Niang 16)

SAN ANTONIO – Atlanta 102:91 (26:21, 26:24, 26:23, 24:23)
(Parker 15, Aldridge (6 skokov) in Leonard po 14; Prince in Delaney (6 podaj) po 13, Humphries 11)

MILWAUKEE – Dallas 88:74 (20:19, 22:13, 25:27, 21:15)
(Parker 21 (6 skokov), Monroe 12 (5 skokov); Powell 15 (7 skokov), Curry 11)

Miami – MINNESOTA 100:109 (23:23, 39:24, 23:41, 15:21)
(Whiteside 17 (12 skokov), Dragić 16 (5 podaj);  Towns 20 (10 skokov), Wiggins 19)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 13 minut, 11 točk (0/1 za dve, 3/4 za tri, 2/2 PM), 2 skoka in 2 izgubljen žogi.
Goran Dragić (Miami Heat) – 27 minut, 16 točk (5/11 za dve, 1/2 za tri, 3/3 PM), 1 skok, 5 podaj in 3 izgubljene žoge.