Dragićevi zapravili 16 točk prednosti in izgubili v zadnji sekundi (VIDEO)

Košarkarji Miamija so na gostovanju v Milwuakeeju večji del tekmo udobno vodili, v zadnjih 6 minutah tekme pa popustili. Domači so se povsem približali in s trojko Khrisa Middletona ob sireni slavili z 89:88. Floridčani bi se z zmago močno približali 6. mestu, ki ga držijo Bucksi, zdaj pa je razlika vnovič 3 zmage.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je sicer na parketu preživel največ izmed vseh igralcev Vročice, kar 40 minut, bil pa je drugi strelec svojega moštva s 16 točkami. Floridčani so po zabijanju Dwyanea Wadea na polovici zadnje četrtine vodili še za 14 točk (85:71), a sledil je preobrat v režiji Milwaukeeja.

Pri vodstvu Miamija 88:86 je Michael Beasley žogo že imel v svojih rokah, a je prišlo do skoka za le-to, ki ga je nato dobil bistveno nižji Jerryd Bayless. Isti igralec ni bil uspešen v prodoru za podaljšek, žoga je po reševanju Zaze Pačulie prišla naravnost v roke Khrisa Middletona, ki je hladnokrvno zadel trojko.

Varovanci Erica Spoelstre so si s porazom močno zmanjšali upe po 6. mestu, hkrati pa jim za ovratnik tako še vedno dihajo Boston, Charlotte, Indiana in Brooklyn.

MILWAUKEE BUCKS – Miami Heat 89:88
(Ilyasova 19, Antetokounmpo 16 in 10 skokov; Wade 21, G. Dragić 16, 3 skoki in 6 podaj v 40 minutah, Z. Dragić ni igral)

DETROIT PISTONS – Toronto Raptors 108:104
OKLAHOMA CITY THUNDER – La Lakers 127:117
DALLAS MAVERICKS – San Antonio Spurs 101:94
SACRAMENTO KINGS – Philadelphia 76ers 107:106
Portland Trail Blazers – GOLDEN STATE WARRIORS 108:122