Dragićeva strelska predstava sezone premalo za Phoenix, Memphis šestič (VIDEO)

Goran Dragić je bil na tekmi Phoenixa s Sacramento strelsko najbolj razpoložen v tej sezoni, dosegel je 22 točk, a je zmaga po dveh podaljških romala v prestolnico Kalifornije. Z nizanjem zmag nadaljujejo Grizliji iz Memphisa, saj so v Oklahomi slavili še šestič letos in ostajajo ena izmed treh še neporaženih franšiz.

Phoenix je v zadnjo četrtino vstopil s prednostjo 11 točk, a so gostje iz Sacramenta vse skupaj izničili in tekmo privedli do podaljškov, čeprav so 35 sekund pred koncem rednega dela ostali brez prvega moža DeMarcusa Cousinsa (25+18). V prvem podaljšku so domači na hitro že povedli s 7:0, vendar je Darren Collison poskrbel za vnovičen povratek Kingsov. Tudi v drugih dodatnih petih minutah je prvi strelec Sonc Eric Bledsoe svoje moštvo popeljal do prednosti 112:108, a je Ben McLemore na drugi strani zadel trojko, Rudy Gay pa še met za dve točki. Goran Dragić, za katerim je z 22 točkami najboljša letošnja predstava, je svoj poizkus zgrešil in jasno je bilo, da bo zmaga odšla v Kalifornijo.

“Ne vem, ali smo bili utrujeni in izven forme ali kaj drugega,” je dejal Jeff Hornacek.

Za Memphis je na gostovanju pri Oklahomi, ki sta v zadnjih letih razvili rivalstvo, ključno trojko dobre pol minute pred koncem dosegel Mike Conley, z 20 točkami tudi prvi strelec gostov. Serge Ibaka je sicer s sireno poizkusil domačim, ki so po prvem polčasu zaostajali za 9 in se nato vračali, priboriti zmago,a je bil neuspešen. Memphis je slavil z 91:89 in tako ostaja v družbi Golden Statea in Houstona še neporažen. Beno Udrih je tokrat dosegel 5 točk.

“Smo ekipa, ki ne zmaguje z veliko razliko. 10 ali 11 točk je za nas že visoka prednost. Zaradi tega smo navajeni tesnih končnic – biti točko ali dve zadaj pred vstopom v zadnjo minuto tekme,” je po šesti letošnji zmagi dejal ključni mož Conley.