Dragić po poškodbi do prvega dvojnega dvojčka v letošnji sezoni

Ponoči je bilo čez lužo odigranih sedem obračunov, od Slovencev pa je na parket stopil le Goran Dragić, ki pa je kljub odlični predstavi z Miamiem vpisal nov poraz, tokrat proti Boston Celticsom (112-104). Miami je sicer dobil tretjo in četrto četrtino (35:42, 29:31) a je bila tokrat usodna druga četrtina, ki jo je Boston dobil za kar 15 točk (27:12).
Dragić je na parketu preživel 37 minut, pri tem pa dosegel dvojni dvojček (27 točk in 17 podaj). Dvojni dvojček je vpisal tudi Whiteside, ki je 25 točkam dodal še 17 skokov. Kljub odlični predstavi udarne naveze s Floride so tokrat premalo dodali ostali člani moštva, tako da Miami ostaja pri zgolj 5 zmagah v letošnji sezoni. Veseli pa dejstvo, da je Dragić saniral poškodbo komolca, kar se je pokazalo tudi pri odličnem izvajanju prostih metov (11/12).

Ponovno je navduševal tudi Russell Westbrook, ki se je po številu doseženih trojnih dvojčkov v karieri ponovno izenačil z LeBronom Jamesom. Proti Vujačićemu New Yorku je za zmago s 112:103 prispeval 27 točk, 18 skokov in 14 podaj, kar pomeni, da v letošnji sezoni v povprečju na tekmo dosega trojni dvojček (31,2 točk, 10 skokov, 11,1 podaj). Kljub temu, da je na zadnjih 98 tekmah dosegel kar 26 trojnih dvojčkov, pa Westbrook ni tako navdušen nad svojimi dosežki: »Veliko stvari lahko še izboljšam. Vsak večer si bom ogledal posnetke tekem in našel bom način kako se lahko izboljšam, tudi kot vodja ekipe.« Svoje je tokrat dodal tudi Kanter, ki je vpisal dvojni dvojček (27 točk, 10 skokov).
Ni pa nobenemu od košarkarjev Knicksov tokrat uspelo vpisati dvojnega dvojčka, pa čeprav so bili prvi trije zvezdniki New Yorka strelsko kar dobro razpoloženi, predvsem Rose, ki je dosegel 30 točk. Vujačić tudi tokrat ni zaigral.

Nekoliko težje delo so imeli tokrat aktualni podprvaki, ki so se morali proti Atlanti, ki sta jo ponovno dobro vodila nemški reprezentant Dennis Schroder (24 točk) in Dwight Howard (14 točk, 16 skokov) nekoliko bolj potruditi za dvanajsto zaporedno zmago. Sicer zmaga Golden Statea ni bila nikoli zares ogrožena, vendar pa se jim celoten obračun ni uspelo odlepiti na neko varnejšo razliko, ki bi jim omogočala mirno končnico. Ponovno se je izkazala velika trojica Durant-Curry-Thompson, ki je k zmagi prispevala levji delež – 70 točk.

Omeniti pa velja tudi novo odlično predstavo DeMarcusa Cousinsa, ki pa žal ni bila dovolj za zmago proti Washingtonu. Center Sacramenta je namreč na četrti zaporedni tekmi presegel mejo 30 točk, tokrat pa je bil celo najboljši v svoji ekipi v vseh treh glavnih statističnih podatkih (36 točk, 20 skokov, 4 podaje), kar je bil tudi glavni razlog za neuspeh, saj ostali soigralci z izjemo Gaya (18 točk) pač niso dodali svojega.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 11.:

Sacramento Kings – WASHINGTON WIZARDS  95:101
(Cousins 36 (20 skokov), Gay 18 ; Beal 31, Wall 19 (11 podaj))

Philadelphia 76ers – TORONTO RAPTORS  95:122
(Covington 20, Okafor 15 ; Lowry 24, Ross 22)

OKLAHOMA CITY THUNDER – New York Knicks  112-103
(Westbrook 27 (18 skokov, 14 podaj), Kanter 27 (10 skokov) ;  Rose 30, Porzingis 21, Anthony 18)

BOSTON CELTICS – Miami Heat  112-104
(Thomas 25, Crowder 17 ; Dragić 27 (17 podaj), Whiteside 25 (17 skokov))

CHARLOTTE HORNETS – Memphis Grizlies  104:85
(Lamb 21 (9 skokov), Walker 21 ; Gasol 19, Conley 14)

UTAH JAZZ – Minnesota Timberwolves  112:103
(Hayward 24, Hill 24, Gobert 16 (17 skokov) ; LaVine 28, Towns 13 (12 skokov))

Atlanta Hawks – GOLDEN STATE WARRIORS  100:105
(Schroder 24, Howard 14 (16 skokov), Milsap 14(14 skokov) ; Durant 25 (14 skokov), Curry 25, Thompson 20)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017):

Goran Dragić (Miami Heat); 37 minut, 27 točk (8/13 za dve, 0/2 za tri, 11/12 PM), 2 skoka, 17 podaj, 1ukradena žoga
Saša Vujačić (New York Knicks): ni zaigral