Dragićev dvojni dvojček za nov uspeh Miamija

Miami Heat so v Ligi NBA kljub visoki prednosti na uvodu tekme, s težavo premagali najslabše moštvo te sezone, Philadelphia 76erse. Vročica je v prvi četrtini povedla že z 20:4, igralci Philadelphie so se v tretji četrtini vrnili v igro in celo prešli v vodstvo, a na koncu je ena izmed najbolj vročih ekip lige po All Star vikendu vseeno slavila zmago, s 112:102.

Moštvo iz Floride je tako dobilo še četrto zaporedno tekmo, vse zmage pa so slavili z razliko vsaj desetih točk (16, 18, 17, 10). Skupno je to že sedma zmaga na deveti tekmi po All Star vikendu. V zadnjih dneh so varovanci Erika Spoelstre premagali Chicago, New York, Phoenix in v petek še Philadelphio.

Goran Dragić, drugi najboljši igralec Lige NBA v ratingu +/- po All Starsu, je vknjižil 15 točk in 11 podaj, z njim na parketu pa je Miami tekmo dobival s 17 točkami razlike. Dwyane Wade je dosegel 21 točk, znova pa je bil odličen Hassan Whiteside z 19 točkami in 19 skoki.

Sixersi so se kljub visokemu zaostanku na začetku tekme vrnili v igro, in v tretji četrtini celo povedli z 72:69. Miami se je takrat zbudil in četrtino zaključil z delnim izidom 15:5. V zadnji četrtini se je izkazal tudi Gerald Green, ki je v tem delu igre zadel pet metov iz igre, in bil glavni razlog, da je vodstvo Miamija narastlo iz treh na 16 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 3.:

CHARLOTTE – Indiana 108:101
(Walker 33 (10 podaj), Batum 31 (7 skokov); George 35 (7 skokov, 7 podaj), Ellis 15)

Orlando – PHOENIX 84:102
(Payton 19 (11 podaj), Vučević 15 (12 skokov); Len 31 in 15 skokov, Booker (6 podaj) in Price (5 skokov) po 14.

Philadelphia – MIAMI 102:112  (29:40, 20:19, 28:25, 25:28)
(Smith 26 (8 skokov, 5 podaj), Covington 25 (5 skokov); Wade 21 (8 skokov), Whiteside 19 (19 skokov))

BOSTON – New York 105:104 (27:31, 26:27, 28:29, 24:17)
(Thomas 32 (8 podaj), Turner 21 (8 skokov); Anthony 30 (7 skokov), Afflalo 17)

TORONTO – Portland 117:115
(DeRozan 38, Lowry 28 (6 podaj, 5 skokov); Lillard 50 (5 podaj), McCollum 24 (5 podaj))

CLEVELAND – Washington 108:83
(Irving 21 (8 podaj, 5 skokov), James 19 (13 skokov, 7 podaj); Wall 17 (8 skokov, 7 podaj), Morris 13 (5 skokov))

MEMPHIS – Utah 94:88
(Randolph 25 (8 skokov), Stephenson 16 (5 skokov); Hayward 18 (6 skokov), Favors 14)

MILWAUKEE – Minnesota 116:101
(Middleton 32, Antetokounmpo 27 (12 podaj, 9 skokov); Towns 21 (7 skokov), LaVine 20)

Denver – BROOKLYN 120:121*
(Mudiay 25 (7 podaj, 6 skokov), Harris 21; Brown 21 (8 skokov, 7 podaj), Lopez 20 (5 podaj))
*Po podaljšku.

LA Lakers – ATLANTA 77:106
(Randle 16 (10 skokov), Bass 12 (7 skokov); Schröder 16, Korver 15 (5 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 15 točk (6/14 za dve, 0/2 za tri, 3/4 PM), 5 skokov, 11 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.