Dragić znova odličen z 29 točkami, a zmage se je veselil Vujačić

V Ligi NBA je bilo v torek odigranih šest tekem. Na Floridi sta se med seboj udarili moštvi Miami Heat in New York Knicks, vendar pa smo slovenski košarkarski navdušenci na parketu lahko videli le Gorana Dragića, ki se je izkazal s kar 29 točkami in sedmimi podajami. Saša Vujačić v dresu New Yorka ni stopil na igrišče, kljub temu pa se je na koncu veselil zmage, s 114:103.

New York Knicksi so v American Airlines Areni izkoristili težave Miami Heat s poškodbami, in moštvu iz Floride zadali še osmi domači poraz v tej sezoni (skupen izkupiček 7/14). Varovanci Jeffa Hornaceka pa so zabeležili 12. zmago v sezoni, in imajo tako prvič po koncu sezone 2012/13, tri zmage več, kot imajo na svojem računu porazov (12/9). Pri Vročici so zaradi poškodb manjkali Justise Winslow, James Johnson, Dion Waiters, Luke Babbitt in Josh Richardson.

Večje breme je tako padlo na našega Gorana Dragića, ki pa je še enkrat več prikazal odlično igro. Na igrišču je preživel 40 minut, največ med vsemi igralci, ki so stopili na parket, dosegel 29 točk in temu dodal še sedem podaj ter štiri skoke. Ob tem je zadel vse štiri mete za tri točke. Goran je tako še tretjič na zadnjih petih tekmah dosegel več kot 25 točk, na teh zadnjih petih tekmah pa v povprečju dosega 23,4 točke in 9,0 podaj na tekmo.

Vseeno pa Dragić ni uspel preprečiti poraza svojega moštva. Ekipi sta bili v tretji četrtini še poravnani na 68, nato pa se je New York oddaljil z delnim izidom 27:13, visoko prednost pa so Kratkohlačniki mirno zadržali v svojih rokah. Najboljši strelec gostujoče ekipe je bil Carmelo Anthony s 35 točkami, Kristaps Porzingis pa je k zmagi dodal 14 točk in 12 skokov.

Osebni rekord je z 52 doseženimi točkami v prestolnici Združenih držav Amerike postavil John Wall, kljub temu pa ni uspel preprečiti poraza svojih Washington Wizardsov proti Orlando Magicom (116:124). Poraz Čarovnikov proti Čarovniji je še toliko bolj presenetljiv, saj Magici v tej sezoni povprečno dosegajo le 93,2 točki na tekmo, na prvih 21 tekmah sezone pa so stotico presegli le petkrat. V dresu Orlanda je blestel Elfrid Payton, ki je s 25 točkami prav tako postavil nov rekord kariere.

Liga NBA, redni del sezone, 6. 12.:

DETROIT – Chicago 102:91 (32:21, 19:23, 20:28, 31:19)
(Harris 22 (7 skokov), Drummond 15 (10 skokov); Butler 32 (6 skokov), Wade 19 (7 podaj))

Washington – ORLANDO 116:124 (24:25, 28:40, 29:31, 35:28)
(Wall 52 (8 podaj), Beal 19; Payton 25 (9 podaj), Green 20)

Miami – NEW YORK 103:114 (25:26, 29:27, 23:31, 26:30)
(Dragić 29 (7 podaj), Whiteside 23 (14 skokov); Anthony 35, Porzingis 14 (12 skokov))

MEMPHIS – Philadelphia 96:91 (28:20, 19:23, 29:34, 20:14)
(Gasol 26 (12 skokov), Green 13 (10 skokov); Ilyasova 23 (17 skokov), Šarić 17 (7 skokov))

Minnesota – SAN ANTONIO 91:105 (22:19, 24:24, 18:29, 27:33)
(LaVine 25, Dieng 16 (9 skokov); Leonard 31, Mills 15 (5 podaj))

UTAH – Phoenix 112:105 (33:19, 32:26, 29:30, 18:30)
(Hayward 28 (5 skokov), Gobert 22 (11 skokov); Booker 21, Knight 15 (7 skokov, 5 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 40 minut, 29 točk (7/13 za dve, 4/4 za tri, 3/4 PM), 4 skoki, 7 podaj, 2 pridobljeni in 5 izgubljenih žog.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.