Dragić znova odličen a s premalo pomoči soigralcev, James zaprl usta kritikom

Ponoči je bilo čez lužo odigranih dvanajst obračunov, pri čemer so aktualni podprvaki končno prekinili črni niz, Boston pa se je še dodatno utrdil mesto vodilnega na vzhodu. Na drugi strani so  do pomembne zmage prišli tudi lanski finalisti zahoda iz San Antonia. Goran Dragić in druščina pa so morali na vedno neugodnem gostovanju v Denverju, po napeti končnici žal priznati premoč domačemu moštvu.

Zagotovo najbolj zanimivo je bilo najbolj zanimivo v prestolnici, kjer so gostovali v zadnjem obdobju kritizirani aktualni podprvaki. No, če nič drugega, je ob zmagi 130:122 usta vsem dvomljivcem tokrat zaprl prvi zvezdnik lige NBA LeBron James, ki je vpisal svoj drugi najboljši strelski izkupiček, saj  je Čarovnikom nasul 57 točk (61 točk proti Hornetsom, 2014) in to ob metu iz igre 23/34, dodal pa je še 11 skokov in 7 podaj. Svoje so dodali še Derrick Rose z 20 točkami ter Jae Crowder s 17 in Kevin Love z 11 točkami. Na drugi strani sta korak s strelsko navdahnjenimi Caveliersi držala Bradley Beal s 36 točkami in Kelly Oubre Jr. s 21.

V obračunu Bostona in Oklahome oziroma dveh najboljših organizatorjev igre v ligi, je slavil Kyrie Irving, saj je Boston slavil z 101:94, Irving pa je vpisal 25 točk in 6 podaj. Prvi zvezdnik Oklahome Russell Westbrook tokrat ni bil pri metu, saj je ob metu iz igre 7/20 dosegel le 19 točk a pri tem zbral 11 podaj.
Obračun so sicer veliko bolj začeli domačini iz Oklahome, ki so v prvem polčasu vodili že za 18 točk, a sta v drugem na sceno stopila že omenjeni Irving, ki je kar 22 od svojih 25 točk dosegel prav v drugem delu obračuna, podobno pa je storil tudi Al Horfor, ki je v drugem polčasu dosegel 17 od 20 točk. Domačinom ni pomagal niti dvojni dvojček Paula Georga (25 točk, 10 skokov) in so tako s porazom padli na 10. mesto zahoda, na vzhodu pa kot že omenjeno s 7 zmagami in le 2 porazi kraljujejo Bostončani.

Goran Dragić je z Miamijem gostoval v neugodnem Denverju, kjer se gostujoče ekipe vedno borijo tudi proti izredno težkim pogojem, ki jih s prinaša visoka nadmorska višina Denverja. Kljub temu so je bila Vročica vse do konca obračuna v igri za zmago, a je to 11.9 sekund pred koncem s 100% izvajanjem vseh treh prostih metov v prid domačinov odločil Paul Milsap (27 točk). Svoje je k zmagi 95:94 dodal tudi Nikola Jokić (19 točk, 14 skokov).
Miami, pri katerem je ponovno blestel naš kapetan s 23 točkami (4/8 za dve, 4/7 za tri, 3/4 prosti meti) katerim je dodal še 3 skoke in 7 podaj ter 2 ukradeni žogi, je imel v zadnjih sekunda na voljo že met za zmago, ki ga je tudi tokrat z velike razdalje zgrešil Dion Waiters (15 točk). Miami je z novim porazom pristal na 12. mestu vzhoda.

Omeniti velja tudi odlični predstavi Kristapsa Porzingisa, ki je proti Phoenixu dosegel 37 točk, kar je že njegova šesta tekma v letošnji sezoni na kateri je presegel mejo 30 točk, ter dvojni dvojček DeMarcusa Cousinsa, ki je k zmagi nad Dallasom prispeval 20 točk in 22 skokov.