Dragić z zvitim gležnjem, Wade s Chicagom do zmage proti nekdanji ekipi

Četrtek je v Ligi NBA zaznamovala vrnitev Dwyanea Wadea na Florido, kjer se je s Chicago Bullsi pomeril proti moštvu, v katerem je preživel 13 sezon, in z njim osvojil tri naslove prvaka Lige NBA, Miami Heat. Zmage, z 98:95, so se na koncu veselili košarkarji Chicaga, Wade pa je v končnici tekme zadel dva ključna prosta meta, s katerima je potrdil zmago ekipe, ki se ji je pridružil minulo poletje.

Wade je tekmo zaključil s 13 točkami in sedmimi skoki, ob nekoliko slabšem metu iz igre (5/17). Strelska bera je bila tako lepo razporejena med igralce Chicaga, saj je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk, največ, 20, pa jih je k zmagi prispeval Jimmy Butler. Junak večera je bil kljub temu Wade, ki je v končnici nekoliko teatralno izsilil osebno napako Justisea Winslowa, nato pa 13,7 sekund pred koncem tekme zadel oba prosta meta, s katerima je Chicagu prinesel prednost s 96:92. Zmago je s prostima metoma, osem sekund pred koncem, dokončno potrdil Rajon Rondo.

Tekma pa v lepem spominu zagotovo ne bo ostala tudi našemu Goranu Dragića. Pri enem izmed protinapadov, si je Dragić zvil svoj levi gleženj, igro pa je tako moral zapustiti že po sedmih minutah tretje četrtine. Ljubljančan je tekmo zaključil s šestimi točkami in štirimi podajami, kako resna je poškodba, pa bodo pokazale zdravniške preiskave v naslednjih dneh. Najboljši strelec Miamija je bil Hassan Whiteside z 20 točkami, zbral pa je tudi 20 skokov.

V dresu Golden State Warriorsev je znova zablestel aktualni najkoristnejši igralec rednega dela sezone, Stephen Curry, in Bojevnike s 33 točkami in sedmimi zadetimi trojkami, vodil do visoke zmage nad Denver Nuggetsi (125:101). Kevin Durant je dosegel ‘le’ 18 točk, s tem pa je zaključen njegov niz 72 zaporednih tekem, na katerih je dosegel vsaj 20 točk. Zanimivo, nazadnje mu meje 20 točk ni uspelo preseči natanko pred enim letom. Tako bo Durant, vsaj za nekaj časa, ostal izenačen z Michaelom Jordanom na četrtem mestu lestvice najdaljših nizov, na katerih igralec doseže vsaj 20 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 10. 11.:

Miami – CHICAGO 95:98 (22:23, 31:30, 17:17, 25:28)
(Whiteside 20 (20 skokov), Waiters (6 podaj) in Richardson po 16; Butler 20 (5 podaj), Lopez (9 skokov) in Rondo (12 skokov, 6 podaj) po 16)

Milwaukee – NEW ORLEANS 106:112 (27:26, 27:35, 27:27, 25:24)
(Parker 33 (9 skokov), Antetokounmpo 17 (10 skokov); Davis 32 (8 skokov), Moore 20)

Denver – GOLDEN STATE 101:125 (19:38, 32:27, 24:34, 26:26)
(Murray 14 (6 podaj), Beasley 12; Curry 33 (7 podaj, 5 skokov), Thompson 19)

Sacramento – LA LAKERS 91:101 (30:16, 25:29, 18:25, 18:31)
(Cousins 28 (9 skokov), Gay 15 (8 skokov); Williams 21, Russell 17)

Slovenci v Ligi NBA:
Goran Dragić (Miami Heat) – 22 minut, 6 točk (3/7 za dve, 0/2 za tri), 4 podaje, 2 pridobljeni in 4 izgubljene žoge.