Dragić vnovič sijajen, poškodba Udriha ob tretji zaporedni zmagi Miamija

Miami Heat v Ligi NBA po All-Star vikendu še ne poznajo poraza, eden izmed glavnih razlogov za to, pa je Goran Dragić. Ljubljančan je k zmagi Vročice nad Indiano, po podaljšku, s 101:93, prispeval 24 točk, osem skokov in pet podaj. Zmaga je imela grenak priokus, saj si je v prvem polčasu desno stopalo poškodoval Beno Udrih.

V American Airlines Areni so Miami Heat, kljub temu, da je znova vse kazalo na drugačen razplet, zabeležili tretjo zaporedno zmago po All-Star vikendu. Na Floridi je Vročica po podaljšku ugnala Indiano Pacerse, s 101:93, znova pa je odlično predstavo prikazal Goran Dragić.

Ljubljančan je tekmo zaključil s 24 točkami, osmimi skoki in petimi podajami, in izenačil strelski rekord sezone, ki ga je le dva večera prej postavil proti Washington Wizardsom. Dragić je na svoja pleča še enkrat več prevzel veliko breme, saj se Miamija še naprej drži smola. Proti Indiani se je namreč v prvem polčasu poškodoval Beno Udrih, ki je moral igro zapustiti zaradi poškodbe desnega stopala. Pregled z rentgenom na srečo ni pokazal nič hujšega. Udrih je na parketu tako preživel le šest minut, velika odgovornost pa je tako padla na Gorana, ki je v igri preživel več kot 41 minut. Na zadnjih petih tekmah Dragić v povprečju dosega 18,4 točke, 6,8 podaj in 5,2 skoka.

Med tekmo si je prst izpahnil še Luol Deng, a je zanj poskrbel kar sam. Vročici se tako odsotnost Chrisa Bosha, za katerega se še vedno ne ve, kdaj se bo vrnil, zaenkrat še ne pozna. Njegov učinek odlično nadomešča Hassan Whiteside, ki je tokrat vknjižil 19 točk in 18 skokov, Dwyane Wade je, kljub temu, da je zgrešil uvodnih 10 metov iz igre, tekmo zaključil s 16 točkami, Justise Winslow jih je dodal 15, Deng pa 13 s 16 skoki. Miami je še drugo tekmo zapored zbral kar 66 skokov, pred tem pa je moštvu to uspelo le trikrat v 28 sezonah.

Indiana je zgodaj povedla s 14 točkami razlike, Miami pa je drugo četrtino zaključil z nizom 11 zaporednih točk in se pred glavnim odmorom približal na 41:44. V tretji četrtini je domača ekipa prešla v vodstvo, in vodila tudi s šestimi točkami razlike, toda sledil je dramatičen finiš rednega dela tekme. Wade je najprej 4,5 sekund pred koncem zadel dva prosta meta in Miami popeljal v vodstvo z eno samo točko razlike, nato pa 0,8 sekunde pred koncem napravil prekršek nad Monte Ellisom. Ta je zadel enega od dveh prostih metov, dodatnih pet minut igre pa so Heat dobili z rezultatom 13:5.

Paul George je pri Indiani dosegel 31 točk in zbral 11 skokov, Myles Turner jih je prispeval 16. Ellis je zadel le dva od 17 metov, to pa je bila najslabša tekma posameznega igralca v tej sezoni Lige NBA, ko je proti košu vrgel vsaj 15 metov.

Toronto Raptorsi so v Madison Square Gardenu visoko odpravili New York Knickse. Kratkohlačniki so tekmo dobro začeli, in po uvodni četrtini celo držali vodstvo, toda na koncu kljub vsemu izgubili s 95:122.

Carmelo Anthony je pri New Yorku dosegel 23 točk in zbral 11 skokov. Saša Vujačić je na parketu preživel šest minut, v tem času pa zgrešil oba meta iz igre, in zbral po en skok in podajo. Kyle Lowry je pri Torontu z 22 točkami, 11 skoki in 11 podajami vknjižil svoj prvi trojni dvojček sezone, DeMar DeRozan pa je prav tako prispeval 22 točk.

Golden State Warriorsi so v Atlanti poskrbeli za nov mejnik v sezoni, polni rekordov. Z zmago nad Atlanto Hawksi, s 102:92, so postali moštvo, ki je najhitreje v zgodovini Lige NBA doseglo 50. zmago. Bojevniki imajo ob tem trenutno na svojem računu še pet porazov.

Stephen Curry je bil s 36 točkami znova gonilna sila Golden Statea, ki je na poti do rekorda prehitel Chicago Bullse iz sezone 1995/96 – Biki so za 50 zmag potrebovali tekmo več. Warriorsi so že sredi tretje četrtine vodili s 70:46, Atlanta je sicer v nadaljevanju nekoliko zmanjšala zaostanek, a ne dovolj, da bi ogrozila zmago aktualnih prvakov Lige NBA.

Liga NBA, redni del sezone, 22. 2.:

Cleveland – DETROIT 88:96 (28:33, 21:23, 19:19, 20:21)
(Irving 30 (5 podaj), Love 24 (7 skokov); Jackson 23, Caldwell-Pope 19)

MIAMI – Indiana 101:93* (15:25, 26:19, 29:15, 18:19, 13:5)
(Dragić 24 (8 skokov, 5 podaj), Whiteside 19 (18 skokov); George 31 (11 skokov), Turner 16 (5 skokov))
*Po podaljšku.

New York – TORONTO 95:122 (28:26, 15:31, 25:29, 27:39)
(Anthony 23 (11 skokov, 5 podaj), Lopez 21 (13 skokov); DeRozan in Lowry (11 skokov, 11 podaj) po 22, Valanciunas 20 (6 skokov))

Atlanta – GOLDEN STATE 92:102 (15:30, 24:28, 36:18, 17:26)
(Horford 23 (16 skokov, 6 podaj), Schroder 18 (6 podaj); Curry 36 (8 podaj, 6 skokov), Thompson 27)

MILWAUKEE – LA Lakers 108:101 (29:19, 25:29, 36:17, 18:36)
(Antetokounmpo 27 (12 skokov, 10 podaj), Middleton 18 (6 podaj); Young 19, Bryant (5 skokov) in Clarkson po 15)

MINNESOTA – Boston 124:122 (31:23, 28:30, 34:31, 31:38)
(Towns 28 (13 skokov), Wiggins in Dieng (12 skokov) po 17; Crowder 27 (9 skokov), Bradley 22)

LA CLIPPERS – Phoenix 124:84 (36:17, 23:25, 31:19, 34:23)
(Redick 22, Green 18 (5 skokov); Goodwin 20, Len 14 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 41 minut, 24 točk (9/15 za dve, 1/2 za tri, 3/6 PM), 8 skokov, 5 podaj in 2 izgubljeni žogi.