Dragić vnovič odličen, Miami pa izgubil še tretjič zapored

Košarkarji Miami Heat so v Ligi NBA morali še tretjič zapored parket zapustiti sklonjenih glav. Na gostovanju v Atlanti so bili od njih boljši Atlanta Hawksi, s 103:95, ki so prekinili niz sedmih zaporednih porazov. Znova se je izkazal Goran Dragić, ki je dosegel 21 točk, a poraza svojega moštva, ki je še enkrat več zaradi poškodb zaigralo le z osmimi igralci, ni uspel preprečiti.

Miami se je boril vse do zadnjega, in to kljub temu, da je Atlanta pred začetkom zadnje četrtine vodila s 15 točkami razlike. Sedem minut pred koncem se je Vročica po prostih metih Dragića približala na dve točki zaostanka, zadnjič pa so košarkarji iz Floride zagrozili dobri dve minuti pred koncem tekme, ko so imeli Hawksi le šest točk naskoka. Toda Atlanta je zadržala mirne živce, po zabijanju Thaba Sefoloshe pa je domača ekipa znova vodila s +10.

Dwight Howard je dosegel 23 točk in zbral 17 skokov, Paul Millsap je dodal 21, Dennis Schroder pa 17 točk. Po tem, ko je Atlanta sezono začela z devetimi zmagami na uvodnih 11 tekmah, so varovanci Mikea Budenholzerja izgubili kar 10 od naslednjih 12 tekem. Pri Miamiju je bil poleg Dragića razigran še Tyler Johnson, ki je s 27 točkami postavil nov rekord kariere.

Preostala slovenska predstavnika v Ligi NBA sta v sredo igrišči zapustila sklonjenih glav. Detroit Pistonsi, za katere Beno Udrih znova ni zaigral, so v gosteh izgubili proti Charlotte Hornetsom, s 77:87. Dvoboj je v zadnji četrtini odločil Kemba Walker, saj je v tem času dosegel 14 od svojih 25 točk, Charlotte pa je vknjižil zmago kljub temu, da so igralci iz igre metali le 34-odstotno. Za Detroit je Andre Drummond dosegel 26 točk (rekord sezone) in zbral 20 skokov.

V Madison Square Gardenu so New York Knicksi gostili Cleveland Cavalierse, aktualni prvaki pa so Kratkohlačnike, ki so pred tekmo slavili zmago na štirih zaporednih tekmah, postavili na realna tla, in jih premagali s 126:94. Vsi člani velike trojice Clevelanda, LeBron James, Kyrie Irving in Kevin Love, so presegli mejo 20 točk, Cavsi pa so vknjižili še 15. zmago v sezoni. V dresu New Yorka je zaigral tudi Saša Vujačić, v devetih minutah se ni uspel vpisati med strelce, je pa vknjižil tri podaje in dva skoka.

Mnogi košarkarski navdušenci so težko pričakovali dvoboj Los Angeles Clippersov in Golden State Warriorsev, Bojevniki pa so poskrbeli, da od derbija ni ostalo praktično nič. Tako je moštvo iz Oaklanda v Staples Centru slavilo zmago s 115:98, in to kljub temu, da Stephen Curry že drugič v tej sezoni ni zadel niti enega samega meta za tri točke. Tokrat sta se izkazala preostala člana ‘Velike četvorke’, Klay Thompson, dosegel je 24 točk, in Draymond Green, z 22 točkami. Curry se je ustavil pri 19 točkah, Kevin Durant, ki v povprečju dosega 27 točk na tekmo, pa se je ob slabem metu iz igre (5/17) zaustavil pri 16 točkah.

Liga NBA, redni del sezone, 7. 12.:

CHARLOTTE – Detroit 87:77 (23:24, 15:15, 23:19, 26:19)
(Walker 25, Batum 14 (15 skokov); Drummond 26 (20 skokov), Harris 14 (7 skokov))

Orlando – BOSTON 87:117 (27:26, 23:23, 23:36, 14:32)
(Augustin 15, Fournier 14 (5 podaj); Bradley 23, Crowder 17 (10 skokov))

BROOKLYN – Denver 116:111 (36:23, 32:29, 28:27, 20:32)
(Lopez 24 (8 skokov), Kilpatrick 22 (6 skokov); Chandler 27 (15 skokov), Barton 15 (9 skokov))

ATLANTA – Miami 103:95 (29:25, 24:21, 25:17, 25:32)
(Howard 23 (17 skokov), Millsap 21 (9 skokov); Johnson 27 (5 podaj), Dragić 21)

MILWAUKEE – Portland 115:107 (28:28, 23:30, 34:18, 30:31)
(Parker 27, Dellavedova 17; Lillard 30 (7 skokov, 6 podaj), McCollum 23 (5 podaj))

HOUSTON – LA Lakers 134:95 (43:27, 24:28, 39:22, 28:18)
(Gordon 26, Harden 25 (8 podaj, 6 skokov); Williams 24, Randle 21 (10 skokov))

New York – CLEVELAND 94:126 (26:36, 22:27, 17:29, 29:34)
(Jennings 16, Lee 15 (5 podaj); Irving 28 (6 podaj), James 25 (7 podaj, 6 skokov))

Dallas – SACRAMENTO 89:120 (23:26, 29:30, 12:29, 25:35)
(Williams 20 (6 podaj), Matthews 16; Cousins 24 (14 skokov, 7 podaj), Gay in Collison po 19)

Phoenix – INDIANA 94:109 (22:23, 31:26, 27:33, 14:27)
(Bledsoe 15, Booker 13 (5 podaj); George 25 (13 skokov), Turner 20)

LA Clippers – GOLDEN STATE 98:115 (19:37, 30:25, 26:29, 23:24)
(Crawford 21, Speights (9 skokov) in Paul (6 skokov, 5 podaj) po 15; Thompson 24, Green 22 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 21 točk (7/13 za dve, 1/4 za tri, 4/4 PM), 2 skoka, 4 podaje, 1 blokada, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 9 minut (0/1 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka, 3 podaje, 1 izgubljena žoga.