Dragić, Udrih in Vujačić do novih zmag, Thompson in Curry navdušila v Oaklandu

Miami Heati so po slabem začetku decembra, očitno ujeli zmagovalni ritem, in v Brooklynu premagali Netse s 104:98, za tretjo zaporedno zmago. Vročica je z njo skočila na četrto mesto v Vzhodni konferenci. Dwyane Wade je deset od svojih 28 točk prispeval v zadnji četrtini, Hassan Whiteside pa je v statistiko vpisal 20 točk in 13 skokov.

Goran Dragić je bil s 16 točkami tretji strelec svoje ekipe, vknjižil pa je še pet podaj, tri skoke, dve pridobljeni žogi in eno blokado. Veliko več priložnosti za igranje, kot takoj po selitvi v Miami, v zadnjem času dobiva tudi Beno Udrih, ki je na parketu preživel šest minut in v tem času zadel svoj edini met iz igre.

Miami je imel v tretji četrtini 11 točk naskoka, a se je Brooklyn sedem minut pred koncem tekme približal na 86:85. Heati so odgovorili z delnim izidom 11:2, toda Mrežicam se je kljub vsemu minuto pred koncem uspelo približati na vsega tri točke zaostanka (101:98). Zmago svojega moštva je potrdil Wade, ki 43,5 sekunde pred koncem zadel »floater«, Goran Dragić pa je z zadetim prostim metom 40 sekund kasneje, zapečatil usodo Netsov.

V Madison Square Gardenu, na tekmi med New York Knicksi in Minnesota Timberwolvesi, so bile vse oči uprte v dvoboj dveh novincev, Karl-Anthonyja Townsa in Kristapsa Porzingisa. Center Minnesote je bil boljši v individualnem dvoboju, toda Porzingis je parket na koncu zapustil z dvignjeno glavo, saj so Knicksi slavili zmago s 107:102.

Velike zasluge za to imata Arron Afflalo, ki je vknjižil 29 točk, in Carmelo Anthony, ki se je z 20 točkami, 15 skoki in devetimi podajami, zelo približal trojnemu dvojčku. Porzingis je tekmo zaključil z 11 točkami, sedmimi blokadami, šestimi skoki in tremi podajami, Towns pa s 25 točkami in desetimi skoki. Saša Vujačić je na parketu preživel slabih deset minut, iz igre zgrešil oba meta, zadel pa oba prosta meta. Izjemen statističen dosežek je skoraj uspel Rickyju Rubiu, ki je tekmo zaključil z 12 podajami, desetimi skoki, devetimi točkami in osmimi podajami.

V Golden Stateu sta za šov znova poskrbela ‘Brata Splash’, ki sta poskrbela, da so se Golden State Warriorsi odlično pobrali po prvem porazu v sezoni. Aktualni prvaki so kar s 128:103 ugnali Phoenix Sunse, ob tem pa tekom tekme vodili že z 41 točkami razlike.

Klay Thompson je 27 od svojih 43 točk dosegel v tretji četrtini, Stephen Curry pa je zadel deset od 14 metov iz igre za 25 točk. Na drugi strani je bil s 24 točkami najbolj učinkovit Mirza Teletović. Golden State je samo v tretji četrtini dosegel 46 točk, največ med vsemi moštvi v tej sezoni v ligi.

Liga NBA, redni del sezone, 16. 12.:

INDIANA – Dallas 107:81 (20:19, 25:28, 30:17, 32:17)
(Miles 20 (7 skokov), George (7 skokov) in Ellis po 19; Felton 16, Nowitzki 13 (7 skokov))

ORLANDO – Charlotte 113:98 (30:23, 28:22, 31:28, 24:25)
(Frye 17, Fournier 15; Lamb 16 (5 skokov), Hairston 14)

Brooklyn – MIAMI 98:104 (30:22, 20:33, 28:29, 20:20)
(Lopez 25 (6 skokov), Jack 22 (10 podaj); Wade 28 (5 skokov), Whiteside 20 (13 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 16 točk (5/9 za dve, 1/6 za tri, 3/4 PM), 3 skoki, 5 podaj, 1 blokada, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Miami Heat) – 6 minut, 2 točki (1/1 za dve).

DETROIT – Boston 119:116 (18:25, 37:27, 30:31, 34:33)
(Caldwell-Pope 31, Jackson 23; Thomas 38 (7 podaj), Sullinger 17 (10 skokov))

NEW YORK – Minnesota 107:102 (27:26, 33:14, 18:30, 29:32)
(Afflalo 29, Anthony 20 (15 skokov, 9 podaj); Towns 25 (10 skokov), Wiggins 23 (5 skokov))