Dragić tretji strelec ob novi zmagi Miamija

Košarkarji Miami Heat so na gostovanju pri New Orleans Pelicansih zabeležili še deveto zmago na zadnjih 13 tekmah. Vročica je bila od igralcev moštva iz Mesta jazza, boljša s 113:99, franšiza iz Floride pa si je izboljšala možnosti, da redni del sezone zaključi na tretjem mestu v izjemno izenačeni vzhodni konferenci.

Kar trije igralci Miamija, med njimi tudi Goran Dragić, so presegli mejo 20 točk. Ljubljančan jih je dosegel 21, temu pa dodal še osem skokov in pet podaj. Dwyane Wade, ki po tem, ko je zaradi poškodbe mečne mišice izpustil nekaj tekem, deluje prerojeno, je vknjižil 25 točk, Hassan Whiteside pa je zadel kar 10 od 11 metov iz igre, dosegel 24 točk in zbral še 14 skokov. Najboljši strelec New Orleansa je bil Jrue Holiday s 24 točkami, vpisal pa je še sedem podaj in pet skokov.

Za Miami Heat je bila to že 18. zmaga na gostovanju v tej sezoni, s tem pa so že popravili izkupiček zmag v gostujočih dvoranah iz minule sezone. Še 11. zaporedno tekmo so Heat dosegli vsaj 100 točk.

Igralci Miamija so tekmo prelomili v prvi četrtini z delnim izidom 17:2, ob koncu druge četrtine je bilo 59:40, v tretji pa je Vročica vodila že z 22 točkami razlike. Kljub temu je New Orleans v zadnji četrtini zagrozil z nizom 13 zaporednih točk, po katerem so se Pelicansi približali na vsega pet točk zaostanka (96:91). Takrat je najprej po podaji Wadea pod osebo napako zadel Whiteside, zadel je tudi dodaten prosti met, svoje je v končnici dodal še Wade, končni rezultat tekme pa je s prostima metoma postavil Dragić.

Russell Westbrook je na zadnjih tekmah preprosto izjemen. Oklahomi City Thunder je s tretjim zaporednim trojnim dvojčkom pomagal do zmage nad Houston Rocketsi s 111:108, skupno pa je to že njegov 15. trojni dvojček sezone.

Organizator igre Oklahome City je proti Raketam dosegel 21 točk, zbral pa 15 podaj in 13 skokov. Število trojnih dvojčkov, ki jih je Westbrook zbral v tej sezoni, je najvišje po sezoni 1988/89, ko jih je Magic Johnson zbral 17, Michael Jordan pa 15. Thunderji v tej sezoni še niso izgubili tekme, ko Westbrooku uspe ta statistični dosežek. Na zadnjih petih tekmah Russ v povprečju dosega 19,2 točki, 12,0 podaj in 10,8 skokov.

Kevin Durant je dodal 23 točk, Dion Waiters pa 17 za peto zaporedno zmago Oklahome City. Za Houston je 24 točk in 16 podaj (rekord kariere) zbral James Harden. Prav Harden je Houston 13,8 sekund pred koncem s trojko približal le na točko zaostanka (108:107), Serge Ibaka je na drugi strani zadel le enega od dveh prostih metov, Harden pa je nato v naslednjem napadu izgubil žogo. Westbrook je na drugi strani zadel oba prosta meta in Oklahomo City oddaljil na nedosegljivo prednost. Samo v zadnji četrtini je ‘Westwolf’, kot se ga je v tej sezoni oprijel vzdevek, dosegel 14 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 22. 3.:

Brooklyn – CHARLOTTE 100:105 (14:25, 22:21, 28:21, 36:38)
(Lopez 29 (9 skokov, 6 podaj), Kilpatrick 25; Batum 23, Lin 21)

New Orleans – MIAMI 99:113 (21:35, 19:24, 33:27, 26:27)
(Holiday 24 (7 podaj, 5 skokov), Babbitt 23; Wade 25 (7 skokov), Whiteside 24 (14 skokov))

OKLAHOMA CITY – Houston 111:107 (28:27, 27:29, 23:21, 33:30)
(Durant 23 (7 skokov), Westbrook 21 (15 podaj, 13 skokov); Harden 24 (16 podaj, 7 skokov), Howard (13 skokov) in Beverley po 16)

LA LAKERS – Memphis 107:100 (25:26, 23:22, 33:31, 26:22)
(Clarkson 22 (5 skokov), Bryant 20; Allen 27 (5 podaj), Randolph (6 skokov, 5 podaj) in Stephenson (6 skokov) po 16)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 21 točk (5/11 za dve, 3/7 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 5 podaj, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.