Dragić tretji strelec Miamija, do priložnosti tudi Udrih in Vujačić

V sredo je bilo v Ligi NBA odigranih kar 12 tekem, na parket pa so stopili tudi vsi trije slovenski predstavniki, a so tako Miami Heati, kot tudi New York Knicksi zabeležili poraz. Vročica je morala priznati premoč Detroit Pistonsom, Kratkohlačniki pa so klonili proti Orlando Magicom.

udrih01-151125
Beno Udrih je v dresu Miami Heata zaigral na tretji tekmi in proti Detroit Pistonsom na parketu preživel deset minut. V tem času je dosegel dve točki, vknjižil pa še štiri podaje. (Foto: nba.com/miami)

Miami Heati so po treh zaporednih zmagah proti New Yorku, Philadelphii in Sacramentu, doživeli hladen tuš. Detroit Pistonsi, eno izmed najlepših presenečenj te mlade sezone, so jih namreč v Palace of Auburn Hills premagali kar s 104:81. Na parket sta tudi tokrat stopila oba slovenska predstavnika v dresu Vročice.

Goran Dragić je bil s 13 točkami tretji najboljši strelec svoje ekipe, dodal pa je še štiri podaje in eno blokado. Beno Udrih je na parketu tokrat preživel nekaj malega manj kot deset minut, v tem času pa zbral štiri podaje in dve točki.

Tekmo je zaznamoval obračun dveh mladih, izjemno talentiranih visokih igralcev, Andreja Drummonda iz Detroita in Hassana Whitesidea iz Miamija. Whiteside je sicer dosegel 15 točk in vknjižil 13 skokov, a je bil Drummond še enkrat več dominanten. Četrtič v tej sezoni mu je uspelo zbrati vsaj 20 skokov, tekmo pa je zaključil še z 18 točkami in petimi blokadami.

Najboljši strelec Miamija je bil Gerald Green s 16 točkami. Povsem je razočaral Dwyane Wade, ki je zadel le enega od devetih metov iz igre, dosegel pa dve točki, najmanj na tekmi, na kateri je igral vsaj 20 minut.

Druga najboljša obramba Lige NBA je proti Detroitu delovala povsem nebogljeno, saj so Pistonsi že v prvem polčasu dosegli 60 točk in si priigrali 17 točk prednosti. V uvodnih 24 minutah so Bati zadeli kar osem od 14 metov za tri točke. Njihov naskok je v tretji četrtini hitro narasel nad 20 točk, pet minut pred koncem zadnje četrtine pa je semafor kazal že 97:67 v korist Detroita, ki je tekmo nato le še mirno pripeljal do konca in slavil zmago s 23 točkami razlike.

Minuli teden so New York Knicksi zmago zabeležili na štirih zaporednih tekmah, ta teden pa se ni začel po njihovih načrtih. Po porazu proti Miamiju, so Kratkohlačniki v sredo izgubili še proti Orlando Magicom, ki so bili na Floridi boljši s 100:91.

Saša Vujačić je po 10. novembru na parketu znova preživel več kot deset minut. Vklopil se je v mizerno predstavo klopi New Yorka, ki je skupno iz igre zadela le tri od 20 metov, in dosegla 12 točk. Mariborčan je v 14 minutah igre zgrešil vse tri mete za tri točke in zadel oba prosta meta, na poti do dveh točk, enega skoka in ene blokade.

Pred tekmo je trener Orlanda, Scott Skiles, nekoliko premešal svojo udarno petorko – Victorja Oladipa je posadil na klop, v upanju, da bo to motiviralo mladega branilca, da pokaže malo več žara v svoji igri. Oladipo se mu je oddolžil s 24 točkami, največ v sezoni, Nikola Vučević pa je dodal 22 točk in 12 skokov. Na drugi strani je bil z 28 točkami najuspešnejši Carmelo Anthony.

Odlična obramba Magicov je Knickse v prvem polčasu prisilila, da so iz igre metali le 29,3-odstotno, tekmo pa so zaključili s 37,3-odstotnim metom. V zadnji četrtini se jim je uspelo približati na 76:70, nato pa je barko Orlanda v pristan vodil Oladipo, ki je dosegel šest od naslednjih desetih točk Magicov.

V San Antoniu so bili obiskovalci tekme priča teksaškemu obračunu med San Antonio Spursi in Dallas Mavericksi. Dvoboj so z 88:83 dobili Spursi, ki so vodili od začetka do konca tekme. Kawhi Leonard je dosegel 26 točk, po dveh tekmah odsotnosti pa se je na parket vrnil LaMarcus Aldridge, in vknjižil 18 točk ter sedem skokov. Dallasu se je 33 sekund pred koncem uspelo približati le na točko zaostanka (84:83), a je na drugi strani odgovoril Leonard s trojko in poskrbel za mirno končnico, kljub temu, da je Manu Ginobili v zadnjih desetih sekundah tekme zgrešil kar tri od štirih prostih metov.

Liga NBA, redni del sezone, 25. 11.:

CHARLOTTE – Washington 101:87 (28:24, 30:30, 16:27, 27:6)
(Lamb 18 (7 skokov), Batum (11 podaj, 7 skokov) in Walker (5 podaj) po 16; Neal 18, Gortat (12 skokov) in Beal po 17)

ORLANDO – New York 100:91 (20:17, 26:18, 26:28, 28:28)
(Oladipo 24, Vučević 22 (12 skokov); Anthony 28 (13 skokov), Calderon 23)

BOSTON – Philadelphia 84:80 (26:24, 14:23, 17:15, 27:18)
(Thomas 30 (6 podaj), Turner 16 (9 skokov); Okafor 19 (9 skokov), Thompson 15)

DETROIT – Miami 104:81 (25:19, 35:24, 23:19, 21:19)
(Drummond (20 skokov) in Jackson (7 podaj) po 18, Morris 14 (6 skokov); Green 16 (5 skokov), Whiteside 15 (13 skokov))

TORONTO – Cleveland 103:99 (25:25, 24:24, 33:31, 21:19)
(Lowry 27 (6 podaj), DeRozan 20; James 24 (8 podaj, 6 skokov), Love 21 (13 skokov))

Houston – MEMPHIS 93:102 (24:28, 29:28, 24:26, 16:20)
(Harden 40 (5 skokov, 5 podaj), Terry 13; Green 20 (7 skokov), Conley 19 (5 podaj))

Milwaukee – SACRAMENTO 118:129 (33:40, 33:29, 26:27, 26:33)
(Antetokounmpo (5 skokov) in Middleton (6 podaj) po 21, Henson 15 (11 skokov); Gay 36 (5 skokov), Casspi 19 (7 skokov))

MINNESOTA – Atlanta 99:95 (27:23, 23:25, 20:26, 29:21)
(LaVine 18 (6 podaj, 5 skokov), Wiggins 15; Millsap (10 skokov) in Teague (5 skokov, 5 podaj) po 22, Horford 12 (12 skokov))

OKLAHOMA CITY – Brooklyn 110:99 (25:26, 31:26, 27:24, 27:23)
(Durant 30 (6 skokov, 5 podaj), Westbrook 27 (13 podaj, 6 skokov); Lopez 26 (8 skokov), Young 18 (8 skokov))

SAN ANTONIO – Dallas 88:83 (24:18, 22:21, 17:21, 25:23)
(Leonard 26 (8 skokov, 5 podaj), Aldridge 18 (7 skokov); Matthews 15, Nowitzki 13 (14 skokov))

Phoenix – NEW ORLEANS 114:120 (39:25, 21:33, 25:30, 29:32)
(Knight 29 (10 podaj), Leuer 20 (12 skokov); Davis 26 (17 skokov), Gordon 23)

LA Clippers – UTAH 91:102 (23:21, 22:24, 23:28, 23:29)
(Griffin 40 (12 skokov), Paul 24 (8 podaj, 5 skokov); Hayward 33 (7 skokov), Favors 22)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 13 točk (5/9 za dve, 0/2 za tri, 3/4 PM), 4 podaje, 1 blokada in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 10 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/1 za tri) in 4 podaje.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 14 minut, 2 točki (0/3 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.