Dragić se ni sprijaznil in neposrednemu konkurentu nasul 28 točk (VIDEO)

Zdelo se je, da je Miami v koncu sezone povsem popustil in (skoraj) že zapravil možnosti za uvrstitev v končnico. Po minuli noči vse skupaj izgleda precej bolje, saj so Heat s 105:100 ugnali neposredne tekmece iz Charlottea. Najbolj zaslužen za zmago in vnovičen priključek v borbo za 8. mesto je bil Goran Dragić, ki je z 28 točkami postavil strelski rekord v dresu Flordičanov.

Miami je tako z izjemno pomembno zmago prekinil niz štirih porazov. Domačinom je v drugi polovici tretje četrtine uspel delni izid 16:0, povedli so z dvomestno prednostjo, a se Hornets niso predali. Da je zmaga zagotovo ostala doma, je poskrbel ravno Dragić, ko je tri minute pred koncem z uspešno izvedeno akcijo 2+1 prednost 3 točk povišal na 6 (97:91), minuto kasneje pa je lepo zadel še s polrazdalje.

Pred zadnjimi štirimi tekmami ima Vročica na koncu 35 zmag in 43 porazov in zaseda deveto mesto. Osmi Boston ima tekmo manj in poraz manj, sedmi Brooklyn pa 36 zmag in 41 porazov. V zadnjih štirih obračunih Dragića in soigralce čaka nekoliko težji razpored, kajti doma gostijo favorizirana Chicago in Toronto, nato na Florido prihaja Orlando, za konec pa sledi na papirju lahko gostovanje v Philadelphii.

MIAMI HEAT – Charlotte Hornets 105:100
(G. Dragić 28, 4 skoki in 5 podaj v 35 minutah, Deng 21, Z. Dragić ni igral; Henderson 29, Walker 17)

ATLANTA HAWKS – Phoenix Suns 96:69
NEW ORLEANS PELICANS – Golden State Warriors 103:100
Oklahoma City Thunder – SAN ANTONIO SPURS 88:113
SACRAMENTO KINGS – Minnesota Timberwolves 116:111
LA CLIPPERS – La Lakers 105:100