Dragić s 24-5-5, ob zmagi Clippersov nad Miamijem zablestel Paul z 19 točkami in 18 podajami

Košarkarji Miami Heat so v Ligi NBA doživeli še drugi poraz v Los Angelesu v treh dneh. Če je v petek morala ekipa iz Floride priznati poraz Los Angeles Lakersom, je tokrat Vročica klonila proti Los Angeles Clippersom, s 86:98.

Kljub porazu je znova zelo dobro predstavo prikazal Goran Dragić, ki je tekmo zaključil s 24 točkami, petimi skoki in petimi podajami. Po štirih tekmah odsotnosti se je v postavo Miamija vrnil Hassan Whiteside, in vknjižil 15 točk ter 13 skokov. Miami je iz igre metal le 37-odstotno.

V dresu Los Angeles Clippersov je blestel Chris Paul, ki je tekmo zaključil z 19 točkami in kar 18 podajami, ob tem pa je izgubil le eno samo žogo. Poleg tega je Paul postal deseti igralec v zgodovini Lige NBA, ki mu je uspelo skupno zbrati 8.000 podaj. Ta mejnik mu je uspelo doseči na njegovi 805. tekmi, s tem pa je postal četrti najhitrejši v zgodovini. Clippersi so tekmo v svojo korist obrnili z delnim izidom 43-21, ki se je razprostiral skozi drugo in tretjo četrtino, Miami pa je moštvo iz LA-ja neuspešno lovil vse do konca tekme. Najboljši strelec pri Clippersih je bil JJ Redick s 25 točkami.

Eden izmed glavnih kandidatov za naziv najkoristnejšega igralca rednega dela sezone, James Harden, je znova pokazal vse svoje mojstrstvo, in na dvoboju med Houston Rocketsi in Toronto Raptorsi vknjižil svoj deseti trojni dvojček sezone, Houston pa je zabeležil še osmo zaporedno zmago (129:122). Harden je tekmo zaključil s 40 točkami, 11 podajami in 10 skoki, v oči bode le dejstvo, da je Harden izgubil kar 10 od Houstonovih 15 izgubljenih žog. Montrezl Harrell je k zmagi dodal 28 točk v vsega 26 minutah igre, Eric Gordon pa je dosegel 19 točk.  Pri Torontu je bil vnovič odličen DeMar DeRozan s 36 točkami, to pa je že 18. v sezoni, da mu je uspelo doseči vsaj 30 točk.

Zanimivo je bilo v Portlandu, kjer so se udarili Portland Trail Blazersi in Detroit Pistonsi, zmago, s 125:124, pa so po kar dveh podaljških slavili slednji. Kljub temu pa na parketu tudi tokrat nismo videli našega Bena Udriha.

Liga NBA, redni del sezone, 8. 1.:

Brooklyn – PHILADELPHIA 95:105
(Lopez 26, Hamilton 16 (5 skokov); Embiid 20 (5 skokov), Šarić 18 (5 skokov))

Milwaukee – WASHINGTON 101:107
(Parker 28 (8 skokov, 7 podaj), Brogdon 22 (5 podaj); Beal 26, Morris 20 (10 skokov))

LA CLIPPERS – Miami 98:86
(Redick 25, Paul (18 podaj, 6 skokov) in Speights po 19; Dragić 24 (5 skokov, 5 podaj), Whiteside 15 (13 skokov))

Toronto – HOUSTON 122:129
(DeRozan 36 (6 skokov, 5 podaj), Carroll 26 (8 skokov); Harden 40 (11 podaj, 10 skokov), Harrell 28 (5 skokov))

MEMPHIS – Utah 88:79
(Conley 19 (9 podaj), Gasol 17; Hayward 22 (5 skokov), Hill 15)

Phoenix – CLEVELAND 116:120
(Bledsoe 31 (8 podaj), Booker 28 (5 skokov); James 28 (8 skokov), Irving 27 (7 podaj))

Sacramento – GOLDEN STATE 106:117
(Gay 23, Cousins 17 (10 skokov, 5 podaj); Curry 30 (6 podaj), Durant 28 (7 skokov, 6 podaj))

LA LAKERS – Orlando 111:95
(Randle 19 (9 skokov, 5 podaj), Russell 17 (8 skokov, 7 podaj); Ibaka (10 skokov), Fournier (5 skokov) in Vučević (7 skokov) po 19)

Portland – DETROIT 124:125*
(McCollum 35 (6 podaj), Crabbe 30; Jackson 31, Drummond 28 (14 skokov))
*Po dveh podaljških.

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 42 minut, 24 točk (7/13 za dve, 2/5 za tri, 4/5 PM), 5 skokov, 5 podaj, 1 pridobljena in 5 izgubljenih žog.