Dragić prvi strelec ob novem porazu Phoenixa, Memphis po podaljških (VIDEO)

Phoenix Suns so, kot kaže trend zadnjih rezultatov, zašli v mini krizo. Domač poraz z Detroitom (103:105), Goran Dragić je bil prvi strelec Sonc z 18 točkami, je že četrti v vrsti. Memphis, za katerega je Beno Udrih dosegel 9 točk, je po dveh podaljških le strl odpor Charlottea.

Tekma v Phoenixu je bila vseskozi dokaj izenačena in moštvi sta se 11-krat izmenjali v vodstvu. Ključno trojko za goste je dobro minuto pred koncem s “fade-away” metom zadel Kentavius Caldwell-Pope in jih popeljal v vodstvo s 100:97. Dragić je sicer 16 sekund pred zadnjim piskom še znižal ja 101:103, a za kaj več je Soncem zmanjkalo časa. Končni izid je s prostim metom 2 sekundi in pol pred koncem postavil prvi strelec in skakalec tekme Andre Drummond (23+14), medtem ko so domačini žogo za zadnji napad zapravili.

Detroit je z zmago prekinil niz devetih porazov in dobil šele četrto tekmo letos, s tem pa nakazal, da je Phoenix kar precej oddaljen od optimalne forme.

Memphis je večino zadnje četrtine tekme s Charlotteom zaostajal, a se v poslednjih petih minutah vrnil v igro. Ključna sta bila znova centra Marc Gasol in Zach Randolph, dosegla sta zadnjih 13 točk Grizlijev v rednem delu. Po zaostanku za 3 točke v prvem je drugi podaljšek domačinom s trojko priboril Vince Carter, ki je ravno predtem v igro vstopil s klopi. Drugih dodatnih pet minut pa so košarkarji iz mesta bluesa začeli udarno, hitro dosegli 5 točk in prednosti nikdar več niso izpustili z rok.

Beno Udrih je znova več kot solidno izkoristil minutažo in 9 točkam dodal 3 skoke in 6 podaj. Memphis se nahaja na drugem mestu zahoda in celotne lige z 18 zmagami in 4 porazi.

NBA, 13. december

Phoenix Suns – DETROIT PISTONS 103:105
(G. Dragić 18, 5 skokov in 5 podaj v 32 minutah, Mark. Morris 17, … Z. Dragića ni bilo v kadru; Drummond 23 in 14 skokov)

MEMPHIS GRIZZLIES – Charlotte Hornets 113:107 – po dveh podaljških
(Randolph 20 in 11 skokov, Gasol 19, … Udrih 9, 3 skoki in 6 podaj v 16 minutah; Walker 28, Neal 25)

CHICAGO BULLS – Portland Trail Blazers 115:106
WASHINGTON WIZARDS – LA Clippers 104:96
ATLANTA HAWKS – Orlando Magic 87:81
Boston Celtics – NEW YORK KNICKS 95:101
BROOKLYN NETS – Philalephia 76ers 88:70
TORONTO RAPTORS – Indiana Pacers 106:94
Minnesota Timberwolves – OKLAHOMA CITY THUNDER 92:111
NEW ORLEANS PELICANS – Cleveland Cavaliers 119:114