Dragić po uspehu nad Clevelandom: Velika in pomembna zmaga (VIDEO)

Phoenix Sunsi so pokvarili večer LeBrona Jamesa, ki se je vrnil po dveh tednih počitka zaradi poškodbe. Superzvezdnik Konjenikom ni mogel pomagati, da bi prekinili negativen niz in so tako izgubili še šestič zapored (100:1007), devetič na zadnjih desetih tekmah. Goran Dragić je v mozaik zmage prispeval 18 točk.

Rekordni Morris

Ključni mož domačinov je bil tokrat Markieff Morris, ob metu 15/21 je s 35 točkami postavil rekord kariere. Clevelandu je sicer uspelo nadoknaditi deficit 19 točk in dobrih 7 minut na tekmi prvič prevzeti pobudo z 90:88. James je poskrbel za zadnje vodsto 97:96, nato pa je sledil šov Morrisa, v zadnjih treh minutah je sam poskrbel za delni rezultat 11:3, 4 proste mete je dodal P. J. Tucker in tekma je bila odločena.

Pomembna zmaga po dveh porazih

“Vedeli smo, da bo težko. Vrnil se je LeBron James. Dobro smo igrali v prvih treh četrtinah in prišli do prednosti 20 točk. Nato so se vrnili, kar je bilo za nas precej živčno. Na koncu smo zabeležili veliko in pomembno zmago za nas, saj smo izgubili dvakrat zapored. Želimo si dobiti karseda veliko domačih obračunov,” je po tekmi dejal slovenski reprezentant in drugi strelec Sonc Goran Dragić.

Phoenix je pri razmerju 23 zmag in 18 porazov s čimer trdno drži 8. mesto zahoda, ki še vodi v končnico.

Liga NBA, tekma 13.1.

PHOENIX SUNS – Cleveland Cavaliers 107:100
(Mark. Morris 35, Dragić 18, 2 skoka in 4 podaje v 33 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru; James 33, Smith 29)

Indiana Pacers – MINNESOTA TIMBERWOLVES 101:110
Philadelphia 76ers – ATLANTA HAWKS 87:105
WASHINGTON WIZARDS – San Antonio Spurs 101:93
Utah Jazz – GOLDEN STATE WARRIORS 105:116
Sacramento Kings – DALLAS MAVERICKS 104:108 – po podaljšku
La Lakers – MIAMI HEAT 75:78