Dragić odločil tekmo, Udrih debitiral v dresu Miamija

V četrtek so bile v Ligi NBA odigrane le tri tekme. Na tekmi med Miami Heati in Utah Jazzi sta prvič v tej sezoni skupaj zaigrala Goran Dragić in Beno Udrih, ki se je na Florido v veliki zamenjavi igralcev preselil v torek. Vročica je goste iz Salt Lake Cityja premagala z 92:91, na parket pa sta stopila oba slovenska predstavnika. Znova je bil na dvoboju med Golden State Warriorsi in Minnesoto Timberwolvesi odličen Stephen Curry, ki je dosegel kar 46 točk.

Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki, in bil s 14 točkami tretji strelec Miamija. V statistiko je vpisal še štiri podaje in tri skoke. Benu Udrihu je glavni trener Heata, Erik Spoelstra, namenil 17 minut igralnega časa, Udrih pa je v tem času dosegel dve točki in zbral še tri skoke.

Najboljši strelec franšize iz Floride, ki je tokrat igrala brez Dwyanea Wadea, je bil Chris Bosh s 25 točkami, Tyler Johnson pa jih je dodal 17. Na drugi strani je bil s 25 točkami in 12 skoki najboljši igralec Derrick Favors.

Dvoboj je bil odločen v zadnji četrtini, ki jo je s svojima edinima točkama na tekmi odprl Udrih, to pa je bil začetek delnega izida 13:4, s katerim se je Miami dokopal do vodstva z 79:70. Utahu se je dve minuti pred koncem uspelo približati na 82:84 in 84:86, toda Johnson je poskrbel, da do izenačenja ni prišlo. V zadnjih 20 sekundah je Dragić zadel štiri od šestih prostih metov, s svojim zadnjim za 92:88 pa dokončno prevesil tehtnico na stran Miamija.

Svoje mojstrstvo je ob zmagi Golden State Warriorsev nad Minnesota Timberwolvesi s 129:116, znova pokazal Stephen Curry, ki je še tretjič letos dosegel vsaj 40 točk. Tokrat se je ustavil pri 46 točkah, pri tem iz igre zadel 15 od 25 metov, od tega osem od 13 metov za tri točke. Aktualni najkoristnejši igralec lige, je že v prvi četrtini dosegel 21 točk, Golden State pa je na tekmi vodil od začetka do konca, največ tudi že z 21 točkami razlike.

V tej sezoni je Curry na prvih desetih tekmah zadel že 52 trojk, kar je več kot tri moštva v Ligi NBA. V povprečju dosega 33,3 točk na tekmo, ob  53,2-odstotnem metu iz igre, od tega 47,3-odstotnem metu za tri točke. Warriorsi so sezono začeli z desetimi zaporednimi zmagami, to pa je najboljši začetek sezone v zgodovini franšize.

Phoenix Sunsi so na domačem parketu na krilih odličnih Brandona Knighta in Erica Bledsoea, ki sta skupaj dosegla kar 63 točk, premagali Los Angeles Clipperse, s 118:104. Knight je dosegel kar 37 točk, Bledsoe pa se je s 26 točkami, desetimi skoki in devetimi podajami zelo približal trojnemu dvojčku.

Liga NBA, redni del sezone, 12. 11.:

MIAMI – Utah 92:91 (28:22, 18:23, 20:21, 16:25)
(Bosh 25 (8 skokov), Johnson 17; Favors 25 (12 skokov), Hayward (11 skokov) in Burks po 24)

Minnesota – GOLDEN STATE 116:129 (27:40, 36:35, 24:22, 29:32)
(Wiggins 19 (5 podaj), Towns 17 (11 skokov); Curry 46 (5 skokov), Green 23 (12 podaj, 8 skokov))

PHOENIX – LA Clippers 118:104 (30:25, 28:24, 35:24, 25:31)
(Knight 37, Bledsoe 26 (10 skokov, 9 podaj); Crawford 18, Johnson 14)

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 14 točk (5/9 za dve, 0/3 za tri, 4/6 PM), 3 skoki, 4 podaje, 2 pridobljeni in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 17 minut, 2 točki (1/3 za dve), 3 skoki, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.