Dragić odličen, Wade odločil tekmo proti Oklahomi

V Ligi NBA so Miami Heati po težkem boju na tekmi z Oklahoma City Thunderji zabeležili enajsto zmago sezone. Dvoboj, na katerem sta bili moštvi enajstkrat izenačeni in se kar 38-krat izmenjali v vodstvu, je 1,5 sekunde pred koncem odločil Dwyane Wade, ki je zadel dva prosta meta za končnih 97:95.

Goran Dragić je bil s 14 točkami tretji strelec Miami Heata, dodal pa je še sedem podaj in tri skoke. Na parketu je preživel 37 minut, kar je največ v tej sezoni. Chris Bosh je k zmagi prispeval 16 točk in osem skokov. Beno Udrih znova ni zaigral. Na drugi strani sta Kevin Durant in Russell Westbrook prispevala po 25 točk.

Nobena druga tekma v tej sezoni ni vključevala več kot 25 menjav v vodstvu, v 13-letni karieri Dwyanea Wadea z Miamijem pa se na nobeni tekmi to ni zgodilo več kot 31-krat. Moštvi sta največ vodili s šestimi točkami razlike in še to vsega skupaj 35 sekund. Kar 41 minut tekme je moštvi ločevalo tri ali manj točk razlike.

Niz osmih zaporednih porazov so v Kanadi, pri Toronto Raptorsih, prekinili Denver Nuggetsi, ki so s 106:105 zabeležili šele sedmo zmago sezone. Moštvo iz Kolorada je vodilo od začetka do konca tekme, največ z 18 točkami razlike. Will Barton je s klopi dosegel 22 točk, Danilo Gallinari pa jih je za zmago dal 21.

Še naprej v zadnjem času zelo dobro igrajo Orlando Magici, ki so v Salt Lake Cityju nad Utah Jazzi vknjižili že peto zaporedno zmago (103:94). Tobias Harris je dosegel 17 točk, Nikola Vučević jih je dodal 16 z osmimi skoki. Utah se je v končnici tekme približal le na štiri točke zaostanka, a se igralci iz Floride niso pustili zmesti. Najprej je zadel Vućević, v naslednjem napadu pa je žogo v koš položil še Elfrid Payton, in dvoboj je bil dokončno odločen.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 12.:

MIAMI – Oklahoma City 97:95 (23:28, 27:23, 24:25, 23:19)
(Wade 28, Bosh 16 (8 skokov); Durant (9 skokov, 5 podaj) in Westbrook (7 podaj, 5 skokov) po 25, Waiters 13)

Toronto – DENVER 105:106 (19:29, 23:27, 29:25, 34:25)
(DeRozan 34 (5 skokov, 5 podaj), Lowry 16 (8 podaj, 6 skokov); Barton 22, Gallinari 21 (5 skokov))

Utah – ORLANDO 94:103 (25:29, 32:25, 21:23, 16:26)
(Hayward 24 (5 skokov), Burks 21 (5 skokov); Harris 17 (7 skokov), Vućević 16 (8 skokov))

Memphis – SAN ANTONIO 83:103 (21:20, 15:25, 21:29, 26:29)
(Gasol (8 skokov), Conley (5 skokov) in Chalmers (5 skokov) po 15; Leonard 27 (8 skokov), Aldridge 18)

PORTLAND – Indiana 123:111 (28:31, 28:28, 41:31, 26:21)
(Lillard 26 (9 podaj), McCollum 21 (5 skokov, 5 podaj); Miles 27 (6 skokov), G. Hill 18)

Sacramento – BOSTON 97:114 (17:32, 19:19, 32:39, 29:24)
(Gay 18 (7 skokov), Cousins 16 (7 skokov); Thomas (9 podaj, 6 skokov) in Olynyk po 21, Crowder (6 podaj) in Bradley po 20)

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 37 minut, 14 točk (4/9 za dve, 2/2 za tri), 3 skoki, 7 podaj, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.