Dragić ob vzklikih MVP do zmage nad New Orleansom

Že prvi koš na tekmi je dal vedeti, kako bo potekala tekma – Goran Dragić se je po poškodbi očesa vrnil na parket in že v prvem napadu zadel trojko. V prvi četrtini je dosegel 12 točk, do polčasa jih je zbral 17, v tretji četrtini pa je dokončno prevzel kontrolo nad tekmo in dosegel 16 točk, med izvajanjem prostih metov pa je bilo s tribun slišati vzklike – MVP, MVP! S 33 točkami je dosegel rekord sezone.

Igralci Miamija so tako pred domačimi gledalci dosegli izjemno pomembno zmago v boju za končnico. Proti New Orleansu so bili boljši 120:112, začasno so tudi zasedli osmo mesto v vzhodni konferenci, po zmagi Milwaukeeja v Los Angelesu pa so zdaj deveti.

Odlično predstavo je ponovno pokazal tudi Whiteside, 20 točkam je dodal 17 skokov. Pri gostih je Anthony Davis dosegel 27 točk, DeMarcus Cousins pa je 19 točkam dodal tudi 19. tehnično napako, kar je največje število tehničnih napak po sezoni 2006/2007 in Rasheedu Wallaceu.

Po seriji zadetih metov je Miami v drugi četrtini pobegnil Pelicansom na 41:27, v tretji četrtini pa sta bili ekipi spet skupaj, z nekaj zadetimi meti se je izkazal Ellingotn (dosegel je 5 trojk, toliko kot Gogi), v končnici pa so igralci Miamija dokaj mirno pripeljali tekmo do konca.

Naslednja tekma čaka Miami v petek, doma bodo gostili Minesotto.

Detroit je na domačih tleh doživel poraz proti Utahu in se po izkupičku izenačil z Miamijem. Beno Udrih ni stopil na parket. Drugi neposredni tekmec Miamija za končnico Milwaukee je v tesni končnici premagal Clipperse na gostujočem parketu. Chicago je prav tako doživel poraz, doma jih je premagal Memphis.

Portland je bil na gostovanju uspešnejši od San Antonia navkljub odlični predstavi Kawhi Leonarda (34 točk, 9 skokov), v Houstnu pa so domači igralci dosegli kar 139 točk, James Harden je dosegel trojni dvojček, najboljši strelec pa je bil Lou Williams (30 točk).