Dragić ob vrnitvi 17 točk za zmago Miamija, Memphis klonil v Bostonu (VIDEO)

Goran Dragić po dveh tekmah odsotnosti ni potreboval veliko, da spet ujame ritem – ob zmagi Miamija nad Brooklynom je dosegel 17 točk in bil poleg Dwyanea Wadea in Chrisa Andersena najbolj zaslužen uspeh. Memphis je presenetljivo z 92:95 klonil na gostovanju pri Bostonu, Beno Udrih pa je vpisal 5 točk.

Domačini so na Floridi vseskozi vodili, medtem ko so jih gostje skušali ujeti, kar jim je v zadnji minuti skoraj uspelo. Približali so se na vsega 5 točk zaostanka, a je s trojko njihovo usodo zapečatil Mario Chalmers. Po zmagi je Miami na lestvici vzhoda prehitel Charlotte in tako znova zaseda mesto med najboljših 8.

Ekipo Memphisa sta v končnici v TD Gardnu pokopala dva branilca domačih Keltov. Ob vodstvu gostov z 90:88 je Marcus Smart najprej zadel pod osebno napako, nato pa je met z razdalje v mrežico poslal še Avery Bradley, z 20 točkami prvi strelec tekme. Memphis še vedno v rokah trdno drži drugo mesto na zahodu.

NBA, 12. marec

MIAMI HEAT – Brooklyn Nets 104:98
(Wade 28, Andersen 18 in 14 skokov, G. Dragić 17, skok in 3 podaje v 35 minutah; Williams in Jack po 18)

BOSTON CELTICS – Memphis Grizzlies 95:92
(Bradley 17, Crowder 16; Conley 20, Allen 16, … Udrih 5, skok in podaja v 15 minutah)