Dragić ob odsotnosti Wadea zablestel z 22 točkami, Udrih drugi strelec Mempisa (VIDEO)

V noči na četrtek je Goran Dragić ob odsotnosti Dwyanea Wadea in Hassana Whitesidea prevzel vajeti igre in bil z 22 točkami najbolj zaslužen za zmago Miamija proti neposrednemu konkurentu Bostonu s 93:86. Beno Udrih je za Memphis dosegel 15 točk, a so bili Grizliji doma nemočni na tekmi s Clevelandom.

hpg1415-dragic01-bos-150325_0

“Goran Dragić je vedel, kaj mora storiti,” so zapisali na uradni strani Lige NBA. Erik Spoelstra je namreč poleg zgoraj naštete dvojice pogrešal še dalj odsotnega Chrisa Bosha in Chrisa Andersena. Dragić je tako stopil v ospredje in že v prvem polčasu 17 točk in ravno toliko je znašala prednost Floridčanov (57:40) v TD Gardnu. Zmaga nikdar ni bila ogrožena, pred zadnjim delom igre so gostje vodili za 20, Boston pa je do konca prednost uspel le nekoliko stopiti.

Miami in Boston se skupaj z nekaterimi ostalimi moštvi borita za vstop v končnico Lige NBA. Vročica je Keltom z zmago ušla na dve zmagi prednosti.

Cleveland je nadigral Memphis, po tem ko je drugo in tretjo četrtino skupno dobil za kar 22 točk. “Nekaj takega ti povzroči slabost v trebuhu, saj veš, da si boljši od tega,” je razočarano dejal Zach Randolph, Cavsi so ga ustavili na vsega 5 točkah. Je pa tekmo dobro izkoristil Udrih in bil za Marcom Gasolom drugi strelec poraženih s 15 točkami. Iz igre je metal 7/10.

Boston Celtics – MIAMI HEAT 86:93
(Crowder 16, Bradley 12; G. Dragić 22, 5 skokov in 7 podaj v 37 minutah, Deng 15, Z. Dragić ni igral)

Memphis Grizzlies – CLEVELAND CAVALIERS 89:111
(Gasol 18, Udrih 15, 2 skoka in podaja v 22 minutah; Irving 24, Love 22 in 10 skokov)

Charlotte Hornest – BROOKLYN NETS 88:91
New York Knicks – LA CLIPPERS 80:111
Orlando Magic – ATLANTA HAWKS 83:95
Washington Wizards – INDIANA PACERS 101:103
Toronto Raptors – CHICAGO BULLS 103:116
Minnesota Timberwolves – LA LAKERS 99:101 – po podaljšku
New Orleans Pelicans – HOUSTON ROCKETS 93:95
Denver Nuggets – PHILADELPHIA 76ers 85:99