Dragić novo sezono z Miamijem odprl z zmago proti Orlandu, Udrih klonil proti Torontu

V severnoameriški Ligi NBA sta prvi tekmi nove sezone odigrala tudi preostala slovenska predstavnika, Goran Dragić in Beno Udrih. Saša Vujačić je novo sezono odprl že v torek.

Košarkarji Miami Heat so v derbiju moštev iz Floride premagali Orlando Magice, s 108:96. Naš Goran Dragić je bil s 16 točkami drugi strelec svoje ekipe, točkovnemu izkupičku pa je dodal še šest skokov in šest podaj. V dresu Miamija se je najbolj izkazal Hassan Whiteside z 18 točkami in 14 skoki.

Po tem, ko je Vročica zaostajala po uvodnih dveh četrtinah (50:53), so varovanci Erika Spoelstra v tretji četrtini stopili na plin, in jo dobili s 14 točkami razlike (30:16). v drugem polčasu je bil razigran predvsem Whiteside, ki je v tem času dosegel 10 točk in zbral šest skokov. Igralci Vročice so dominirali predvsem v obarvanem delu igrišču pod obročem, kjer so dosegli kar 74 točk, košarkarji Orlanda pa le 36.

Pri Orlandu je vseh pet igralcev začetne peterke doseglo dvomestno število točk, največ, 20, pa jih je vknjižil francoski reprezentant Evan Fournier. Črnogorec Nikola Vučević je s 17 točkami in 14 skoki v statistiko vpisal svoj prvi dvojni dvojček sezone.

Svoj debi v dresu Detroit Pistonsov je v sredo doživel Beno Udrih. Savinjčan je ob porazu svoje ekipe proti Toronto Raptorsem, z 91:109, na igrišču preživel 15 minut, in v tem času dosegel pet točk.

Košarkarji Detroita preprosto niso našli rešitve na razigrana DeMarja DeRozana in Jonasa Valanciunasa, ki sta skupaj dosegla kar 72 točk. DeRozan jih je vknjižil 40, in s tem le za dve točki zaostal za svojim osebnim rekordom, poleg tega pa je popravil klubski rekord Vincea Carterja na otvoritveni tekmi nove sezone. Carter je leta 2003 proti takratnim New Jersey Netsom dosegel 39 točk. Valanciunas je z 32 točkami postavil svoj nov osebni rekord v Ligi NBA. Duet Toronta je postal prvi par soigralcev, ki je na uvodni tekmi nove sezone dosegel 40 in 30 točk.

Še boljši večer, kot za DeRozanom pa je za Anthonyjem Davisom. Pošastna predstava, v kateri je dosegel kar 50 točk, zbral pa še 16 skokov, pet podaj, sedemkrat je uspešno ukradel žogo nasprotniku, štirikrat pa je nasprotnikov met blokiral, pa ni bila dovolj za zmago nad Denver Nuggetsi, ki so New Orleans Pelicanse premagali s 107:102.

V dresu moštva iz Kolorada je bil zelo dobre Jusuf Nurkić, ki je dosegel 23 točk, Will Barton pa jih je k zmagi prispeval 22. New Orleans je v zadnjih minutah tekme uspel nadoknaditi zaostanek 14 točk iz druge četrtine, in se približati na vsega dve točki zaostanka, a je imel Davis premalo podpore v svojih soigralcih, ki so iz igre zadeli le 21 od 58 metov.

Liga NBA, redni del sezone, 26. 10.:

Orlando – MIAMI 96:108 (27:23, 26:27, 16:30, 27:28)
(Fournier 20, Vučević 17 (14 skokov); Whiteside 18 (14 skokov), Dragić 16 (6 skokov, 6 podaj))

INDIANA – Dallas 130:121* (33:21, 26:31, 35:33, 21:30, 15:6)
(Turner 30 (16 skokov), George 25 (8 skokov, 6 podaj); Williams 25 (7 podaj), Nowitzki (8 skokov) in Barea (6 podaj) po 22)
*Po podaljšku.

BOSTON – Brooklyn 122:117 (33:31, 31:27, 33:23, 25:36)
(Thomas 25 (9 podaj, 6 skokov), Crowder 21 (5 skokov); Bogdanović 21 (5 skokov), Hamilton 19 (10 skokov))

TORONTO – Detroit 109:91 (33:23, 25:23, 28:25, 23:20)
(DeRozan 40, Valanciunas 32 (11 skokov); Harris 22 (5 skokov), Morris 17 (9 skokov))

Milwaukee – CHARLOTTE 96:107 (24:32, 17:24, 25:27, 30:24)
(Antetokounmpo 31 (9 skokov, 5 podaj), Monroe 14 (10 skokov); Kidd-Gilchrist 23 (14 skokov), Walker 17 (8 podaj))

MEMPHIS – Minnesota 102:98 (29:32, 21:27, 26:16, 26:23)
(Conley 24, Randolph 19 (11 skokov); Wiggins 25 (7 skokov), Towns 21 (5 podaj))

New Orleans – DENVER 102:107 (24:30, 24:30, 29:25, 25:22)
(Davis 50 (16 skokov, 7 pridobljenih žog, 5 podaj, 4 blokade), Frazier 15 (11 podaj, 5 skokov); Nurkić 23 (9 skokov), Barton 22 (5 skokov))

Philadelphia – OKLAHOMA CITY 97:103 (24:23, 27:28, 24:18, 22:34)
(Embiid 20 (7 skokov), Stauskas 13; Westbrook 32 (12 skokov, 9 podaj), Kanter 17 (12 skokov))

Phoenix – SACRAMENTO 94:113 (19:30, 19:27, 29:27, 27:39)
(Booker 18, Bledsoe 16 (6 skokov, 5 podaj); Cousins 24 (6 skokov), Gay 22)

LA LAKERS – Houston 120:114 (38:38, 25:33, 27:25, 30:18)
(Clarkson 25, Russell 20; Harden 34 (17 podaj, 8 skokov), Gordon 19 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 29 minut, 16 točk (7/14 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 6 skokov, 6 podaj in 3 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 15 minut, 5 točk (1/4 za dve, 0/1 za tri, 3/4 PM), 1 skok in 2 podaji.