Dragić najboljši igralec Miamija ob porazu v Bostonu

V Ligi NBA so Miami Heat po treh zaporednih zmagah po All Star vikendu, izgubili drugič na zadnjih treh tekmah. Za moštvo iz Floride so bili tokrat usodni Boston Celticsi, ki so v TD Gardenu slavili zmago s 101:89. Znova se je izkazal Goran Dragić, ki je bil z 21 točkami najboljši strelec Miamija.

Dragić je na parketu preživel skoraj 34 minut, v tem času pa 21 točkam dodal še pet skokov in pet podaj. Zadel je devet od 15 metov iz igre, prispeval pa tudi edino trojko Miamija na tekmi. Goran se je posebej izkazal v tretji četrtini, ko je dosegel 11 od 21 točk Vročice. V zadnji četrtini je kljub temu, da je bil v uvodnih 36 minutah igre izjemno razpoložen, le enkrat vrgel proti košu.

Dvomestno število točk so pri Miamiju dosegli še Dwyane Wade (19), Hassan Whiteside (13 in 15 skokov) ter Luol Deng (11 točk in 12 skokov) in Josh Richardson (11). Tudi pri Bostonu je bilo veliko razpoloženih igralcev, največ točk, 15, pa je dosegel Marcus Smart.

Pred odločilno četrtino je Miami zaostajal s 70:72, v zadnjem delu igre pa je Boston stopil na plin, in z odlično obrambo, ki je Heatu dopustila le 19 točk, odločil tekmo. Osem minut pred koncem tekme je Miami po košu Whitesidea še vodil z 82:80, nato pa so Celticsi tekmo zaključili z delnim izidom 21:7, in zasluženo dobili tekmo. Napad Miamija je deloval preveč statično, kar so domači igralci s pridom izkoriščali, dvoboj pa je s polaganjem za vodstvo z dvomestnim številom točk (97:86), odločil Jae Crowder.

Golden State Warriorsi na krilih aktualnega MVP-ja Lige NBA, Stephena Curryja, meljejo dalje. Na derbiju dneva, prvaki so gostovali v Oklahomi City, so Bojevniki prav po zaslugi Curryja premagali Thunder, s 121:118. Dvoboj je Curry odločil z metom iz osmih metrov, 0,6 sekunde pred zaključkom podaljška.

Oklahoma City je imela v zadnji četrtini 12 točk naskoka, a so se Warriorsi vrnili v igro, podaljšek pa je z dvema prostima metoma izsili Andre Iguodala. Curry je tekmo zaključil s 46 točkami, zadel je neverjetnih 12 trojk, s tem izenačil rekord Lige NBA, s svojo zadnjo trojko, s katero je prinesel zmago Golden Stateu, pa je tudi podrl svoj rekord po številu trojk v eni sami sezoni (zdaj 288), ki ga je postavil prejšnjo sezono. Bojevniki so z zmago postali prvo moštvo v ligi, ki si je že zagotovilo končnico, hkrati pa tudi najhitrejše moštvo v zgodovini Lige NBA z zagotovljenim mestom v končnici, saj jim je to uspelo po 58 tekmah. Pri Oklahomi City je s 37 točkami blestel Kevin Durant, tekmo pa je moral zaradi šeste osebne napake zaključiti že v prvi minuti dodatnega dela igre.

Teksaški derbi med San Antonio Spursi in Houston Rocketsi je bil vse prej, kot to. Ostroge so na tekmi vodile že z 31 točkami razlike, vodstvo v svojih rokah držale od začetka do konca tekme, na koncu pa se veselile zmage s 104:94.

Kawhi Leonard je vknjižil 27 točk, LaMarcus Aldridge jih je dodal 26, San Antonio pa je svoj rekord v številu zaporednih sezon z vsaj 50 zmagami, podaljšal na 17.

Liga NBA, redni del sezone, 27. 2.:

BOSTON – Miami 89:101 (18:26, 28:23, 26:21, 29:19)
(Smart 15 (6 skokov), Crowder in Turner (9 podaj, 6 skokov) po 14; Dragić 21 (5 skokov, 5 podaj), Wade 19 (5 skokov))

New Orleans – MINNESOTA 110:112 (26:25, 30:20, 30:31, 24:36)
(Anderson (14 skokov) in Gordon po 31, Holiday 20 (8 podaj); Towns 30 (15 skokov), LaVine 25 (5 skokov))

Chicago – PORTLAND 95:103 (21:21, 20:30, 32:28, 22:24)
(Gasol 22 (16 skokov, 14 podaj), Moore 19; Lillard 31, Plumlee 16 (9 skokov))

Houston – SAN ANTONIO 94:104 (11:26, 20:25, 26:25, 37:28)
(Harden 27, Brewer in Terry po 15; Leonard 27 (8 skokov), Aldridge 26 (16 skokov))

Milwaukee – DETROIT 91:102 (24:34, 25:25, 24:21, 18:22)
(Middleton 26 (7 skokov), Parker 13 (5 skokov); Jackson 22 (8 podaj), Morris 20 (8 skokov))

Oklahoma City – GOLDEN STATE 118:121* (30:20, 27:26, 26:32, 20:25, 15:18)
(Durant 37 (12 skokov, 5 podaj), Westbrook 26 (13 podaj, 7 skokov); Curry 46 (6 podaj), Thompson 32)
*Po podaljšku.

PHOENIX – Memphis 111:106 (25:18, 29:28, 32:30, 25:30)
(Len 22 (16 skokov), Teletović 18 (7 skokov); Randolph in Conley (8 podaj) po 19, Barnes 16 (6 skokov))

Utah – BROOKLYN 96:98 (22:20, 21:28, 18:22, 35:28)
(Hayward 27 (6 podaj), Hood 15; Young 21 (8 skokov), Lopez 19 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 21 točk (8/11 za dve, 1/4 za tri, 2/2 PM), 5 skokov, 5 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – zaradi poškodbe stopala najverjetneje že zaključil s sezono.