Dragić končal sanjski niz Bostona

Goran Dragić in soigralci so poskrbeli, da se je niz 16-ih zmag Bostona končal v Miamiju. Gogi je bil najboljši strelec tekme, dosegel je 27 točk, eden najboljših branilcev na svetu Kyrie Irving, jih je na drugi strani dosegel 23.

Miami je odločno krenil v srečanje in dobil prvo četrtino za 11 točk, ob polčasu pa je vodstvo naraslo že na 13, ob koncu tretje četrtine, obdobju igre, ko ima letos Miami ogromno težav, pa je vodstvo znašalo 16. Ob vodstvu domačih za 14 točk sredi zadnje četrtine je kazalo, da se Boston, čeprav je v izjemni seriji zmag velikokrat nadoknadil razliko (tudi za 18 točk), tokrat vendarle ne bo rešil. Toda sledila je serija 13:0 in šele dve trojki Waitersa na koncu (končal je s 26-imi točkami) sta poskrbeli, da je Miami prišel do tako želene zmage.

Gogi je za 27 točk porabil 17 metov, imel je tudi 5 skokov in 5 asistenc, zadel je devet od desetih prostih metov.

Naslednjo tekmo igra Miami v noči na soboto proti Minnesoti v gosteh.

Od preostalih srečanj je bilo največ zanimanja za ponovni obisk Kevina Duranta pri njegovi bivši ekipi. Prepričljivo zmago je slavila Oklahoma, med tekmo pa se je za trenutek tudi zaiskrilo med Durantom in Westbrookom, ki me je samo asistenca manjkala do novega trojnega dvojčka, dosegel je 34 točk.

Blizu poraza so bili tudi podprvaki. Na domači tekmo proti Brooklynu je moral v zadnji četrtini stvari v roke vzeti LeBron James – dosegel je 23 točk (skupaj 33), vmes kar 18 zaporednih za svojo ekipo.

Niz porazov so prekinili LA Clippersi, Blake Griifin je v Atlanti dosegel trojnega dvojčka (26 točk, 10 skokov in asistenc), so pa zaradi poškodbe kolena Clippersi do konca sezone ostali brez Patricka Beverleya.

Novo suvereno zmago je dosegel tudi Houston, že do polčasa so Denverju nasuli 75 točk (Denver do konca tekme 95), po poškodbi odlično igra tudi Chris Paul, dosegel je 23 točk.