Dragić kljub bolečinam v hrbtu zaigral, Miami izgubil proti Hornetsom

V severnoameriški Ligi NBA je bilo v četrtek odigranih šest tekem. Na parket so stopili tudi košarkarji Miami Heat, in na gostovanju izgubili proti Charlotte Hornetsom, z 82:91.

Miami Heat še naprej ne najdejo poti iz rezultatske krize. V četrtek so proti Charlotte Hornetsom izgubili še tretjo zaporedno tekmo, šesto na zadnjih sedmih obračunih. Na lestvici vzhodne konference sta za moštvom iz Floride le še ekipi Brooklyn Netsov in Philadelphia 76ersov, ki imajo dve oziroma tri zmage manj, kot Miami, ki jih ima po 33 tekmah sezone, deset.

Moštvu se je na četrtkovi tekmi s Charlotte Hornetsi po tekmi odsotnosti zaradi bolečin v hrbtu, pridružil tudi naš Goran Dragić. Na igrišču je preživel 32 minut, v tem času pa dosegel pet točk in vknjižil še osem podaj. Po tekmi je glavni trener Miamija Eric Spoelstra medijem zaupal, da se je videlo, da je bil Dragić le polovično pripravljen na dvoboj s Charlotteom, in da bi bilo verjetno bolje, če bi tudi to tekmo izpustil. Glede na to, da bodo Miami Heat na igrišče znova stopili že v petek, ko jih čaka tekma z Boston Celticsi, bo veliko presenečenje, če bo Dragić na tej tekmi zaigral.

Varovanci Erica Spoelstre so tekmo zelo dobro začeli, in po prvem polčasu vodili z 49:42. Toda, kot je v zadnjih tekmah postalo že povsem normalno, je sledil padec v igri Miamija, Charlotte pa tretje četrtine v zadnjih tednih igra odlično. Tako so Hornetsi ta del igre dobili z 31:17, do konca tekme pa le še držali moštvo iz Floride na varni razdalji, in zabeležili 19. zmago sezone. Kemba Walker je bil z 22 točkami najboljši strelec Charlottea, Nicolas Batum pa je vknjižil 16 točk, 13 skokov in osem podaj.

Liga NBA, redni del sezone, 29. 12.:

CHARLOTTE – Miami 91:82 (21:19, 21:30, 31:17, 18:16)
(Walker 22 (7 skokov), Batum 16 (13 skokov, 8 podaj); Richardson 20, J. Johnson 18 (7 skokov, 5 podaj))

MEMPHIS – Oklahoma City 114:80 (27:21, 28:18, 23:22, 36:19)
(Gasol 25 (8 skokov), Daniels 22; Westbrook 21 (5 skokov), Kanter 19 (5 skokov))

CLEVELAND – Boston 124:118 (32:25, 34:34, 35:24, 23:35)
(Irving 32 (12 podaj, 5 skokov), Love 30 (15 skokov); Thomas 31 (9 podaj), Bradley 23)

UTAH – Philadelphia 100:83 (22:24, 27:27, 21:23, 30:9)
(Hill 21 (8 skokov, 6 podaj), Hayward in Hood po 20; Ilyasova 16 (12 skokov), Noel (6 skokov) in Šarić po 14)

PHOENIX – Toronto 99:91 (16:18, 26:22, 34:22, 23:29)
(Bledsoe 22 (10 podaj, 5 skokov), Booker 19 (5 skokov, 5 podaj); Lowry (5 skokov, 5 podaj) in DeRozan po 24)

LA Lakers – DALLAS 89:101 (27:26, 30:24, 13:31, 19:20)
(Randle 18, Young 17; Matthews 20 (6 skokov), Barnes 17 (9 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 5 točk (2/7 za dve, 0/4 za tri, 1/2 PM), 3 skoki, 8 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.