Dragić in Wade zrežirala novo pomembno zmago Miamija (VIDEO)

Košarkarjem Miamija je v noči na četrtek uspelo doseči pomembno zmago proti eni najmočnejših ekip zahodne konference – Portlandu. Goran Dragić je zablestel z dvojnim dvojčkom (20 točk in 11 podaj), zadnje žeblje v krsto franšize iz Oregona pa je zabil vse boljši Dwyane Wade.

Floridčanom je uspel preobrat in po zaostanku za 11 točk so slabih 6 minut pred koncem povedli za 8. Na sceno je stopil izjemni Wade, katerega igra znova spominja na njegove najbolje sezone. V zadnjih 12 minutah je dosegel kar 15 izmed svojih 32 točk, vključno s “fade-away” metom 13 sekund do konca, ko je svojo ekipo popeljal v vodstvo s 106:104. S tem se ni zadovoljil in zadel še dva prosta meta, s katerima je postavil končni izid tekme.

“Zagotovo velika zmaga za nas, sploh če v obzir vzamemo, kako smo igrali na koncu,” pa je po tekmi dejal drugi junak Erika Spoelstre Goran Dragić. Poleg točkovnega doprinosa se je že drugič zapored izkazal pri asistiranju soigralcem in z 11 podajami postavil rekord, odkar se je pridružil Vročici.

Miami je z zmago napredoval za eno mesto in je trenutno sedmi na vzhodni konferenci z 31 zmagami in 36 porazi. Z zmago manj mu za ovratnik diha Boston, s 34 je na 6. mestu Milwaukee.

NBA, 19. marec

MIAMI HEAT – Portland Trail Blazers 108:104
(Wade 32, Deng 24, G. Dragić 20, 3 skoki in 11 podaj v 39 minutah, Z. Dragić ni igral; Aldridge 34 in 12 skokov, Lillard 17)

CLEVELAND CAVALIERS – Brooklyn Nets 117:92
PHILADELPHIA 76ERS – Detroit Pistons 94:83
TORONTO RAPTORS – Minnesota Timberwolves 105:100
CHICAGO BULLS – Indiana Pacers 103:86
Milwaukee Bucks – SAN ANTONIO SPURS 103:114
OKLAHOMA CITY THUNDER – Boston Celtics 122:118