Dragić in Vujačić z Miamijem in New Yorkom do novih zmag

V Ligi NBA je bilo v nedeljo odigranih pet tekem, delu pa smo lahko videli tudi dva slovenska predstavnika. Tako Goran Dragić, kot tudi Saša Vujačić, sta s svojima moštvoma zabeležila novi zmagi, ob tem pa je Dragić k zmagi Miamija nad Torontom prispeval dve točki, Vujačić pa se je pri uspehu New Yorka nad LA Lakersi zaustavil pri petih točkah.

Miami Heati so na domačem parketu po zaslugi odličnega drugega polčasa premagali Toronto Raptorse, s 96:76. Drugi polčasu je Vročica dobila s kar 52:29. Toronto se je v zadnji četrtini sicer približal na le sedem točk zaostanka, a so Heati odgovorili z delnim izidom 18:3 in tako na najlepši način začeli niz sedmih domačih tekem.

Goran Dragić tokrat ni imel svojega dne – dosegel je le dve točki, na parketu pa preživel 26 minut. K zmagi sta največ prispevala Chris Bosh (23 točk) in Hassan Whiteside (20 točk, 11 skokov), na drugi strani pa je 17 točk dosegel Jonas Valanciunas. Raptorsi so izgubili še enajstič na zadnjih dvanajstih tekmah v Miamiju.

New York Knicksi so z zmago nad Los Angeles Lakersi z 99:95, pokvarili verjetno zadnjo tekmo Kobeja Bryanta v Madison Square Gardenu. Bryant je dosegel 18 točk. New York se je do zmage dokopal v zadnji četrtini, po delnem izidu 11:0, s katerim je zaostanek treh točk, preobrnil v vodstvo z 98:90. Saša Vujačić je tokrat dosegel pet točk.

V Portlandu so Detroit Pistonsi po zaslugi sijajne zadnje četrtine (41:11), premagali Trail Blazerse (120:103), prvič po letu 2007. Portland je na tekmi že vodil z 19 točkami razlike, toda zadnja četrtina je bila tista ključna za zmago Batov. Reggie Jackson je dosegel 40 točk, največ v karieri, od tega kar 26 v zadnjih 12 minutah igre. Svoje je z 29 točkami in kar 27 skoki dodal še Andre Drummond. Detroit je sezono odprl s petimi zmagami na prvih šestih tekmah.

Liga NBA, redni del sezone, 8. 11.:

CLEVELAND – Indiana 101:97 (24:22, 23:20, 27:31, 27:24)
(James 29 (6 skokov), Love 22 (19 skokov); George 32 (11 skokov, 6 podaj), Ellis 25 (5 skokov))

NEW YORK – LA Lakers 99:95 (25:25, 20:24, 26:21, 28:25)
(Anthony 24 (8 skokov), Lopez (13 skokov), Calderon (5 skokov) in Galloway po 14; Bryant in Hibbert (10 skokov) po 18, Clarkson in Young po 10)

MIAMI – Toronto 96:76 (22:24, 22:23, 30:16, 22:13)
(Bosh 23 (8 skokov), Whiteside 20 (11 skokov, 6 blokad); Valanciunas 17 (5 skokov), DeRozan 16)

OKLAHOMA CITY – Phoenix 124:103 (29:29, 31:25, 29:23, 35:26)
(Durant 32 (11 skokov), Westbrook (13 podaj, 6 skokov) in Kanter (7 skokov) po 22; Bledsoe 28 (11 podaj), Morris 19 (5 skokov))

Portland – DETROIT 103:120 (32:23, 25:24, 35:32, 11:41)
(Lillard 26 (11 podaj), McCollum 18; Jackson 40 (5 skokov, 5 podaj), Drummond 29 (27 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16)

Goran Dragić (Miami Heat) – 26 minut, 2 točki (1/5 za dve, 0/3 za tri), 2 skoka, 3 podaje in 2 izgubljeni žogi.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 15 minut, 5 točk (1/3 za dve, 1/4 za tri), 2 skoka, 1 podaja in 1 pridobljena žoga.