Dragić in Vujačić do zmag, Boston na gostovanju šokiral Golden State

Košarkarji Miami Heat so na gostovanju premagali Sacramento Kingse, s 112:106. Vročica je po odličnem začetku tekme vodila že s 24 točkami razlike, toda Kraljem se je uspelo v končnici približati na vsega točko zaostanka. Kljub vsemu so igralci iz Floride zadržali mirno kri in na koncu zabeležili 44. zmago sezone.

Ko je semafor v Sleep Train Areni šest minut pred koncem tretje četrtine kazal 87:63  v korist Miamija, so verjetno mnogi že mislili, da je tekma odločena. Sacramentu se je vseeno uspelo vrniti v igro, in Seth Curry je po prostem metu zaradi tehnične napake Geralda Greena, Kingse dve minuti pred koncem približal na 103:102. Odgovornost sta nato v svoje roke vzela Joe Johnson in Luol Deng, ki sta s petimi zaporednimi točkami oddaljila Miami na 110:104, končni rezultat tekme pa je po zabijanju Kostasa Koufosa in nekaj zapravljenih napadih Sacramenta, z dvema prostima metoma postavil Goran Dragić.

Ljubljančan je tekmo zaključil z 18 točkami in sedmimi podajami. Blestel je Gerald Green, ki je tekmo zaradi odsotnosti Dwyanea Wade začel v prvi peterki, in jo zaključil s 30 točkami. Deng je dodal 18 točk, Johnson pa 14 ob osmih podajah in petih skokih. Najboljši strelec Sacramenta, ki je nastopil brez DeMarcusa Cousinsa, ki je moral odslužiti eno tekmo suspenza, je bil Darren Collison s 26 točkami. Curry, mlajši brat bolj znanega Stephena Curryja, je tekmo zaključil z 21 točkami.

Boston Celticsi so v Oracle Areni šokirali Golden State Warriorse in jim zadali prvi poraz na domačem parketu v tej sezoni (106:109). Na ta način se je zaključil tudi rekordni niz 54. zaporednih domačih zmag Golden Statea, ki pa imajo še vedno možnosti, da podrejo rekord Chicago Bullsov iz sezone 1995/96, po številu zmag v rednem delu sezone.

Pred začetkom zadnje minute tekme je imel Boston štiri točk naskoka (105:101), nato pa je najprej Shaun Livingston zadel prosta meta, nato pa je Draymond Green ukradel žogo Amirju Johnsonu, a se je ta po minuti odmora odkupil in izsilil izgubljeno žogo Greena. Evan Turner je z dvema prostima metoma oddaljil Celticse na 107:103, takoj v naslednjem napadu pa je Harrison Barnes zadel trojko za 107:106. Dvoboj je s polaganjem za končnih 109:106 odločil Isaiah Thomas. V zaključku tekme so imeli Livingston, Stephen Curry in Barnes priložnost za izenačenje, a so vsi zgrešili met za tri točke.

Cleveland Cavaliersi so še na eni tekmi več zapravili visoko vodstvo, in morali za zmago trepetati vse do zadnjih minut podaljška. Konjeniki so proti Atlanti Hawks vodili že z 21 točkami razlike, Atlanta pa se je vrnila v igro z odlično igro v tretji in zadnji četrtini, ob koncu podaljška pa je imel Al Horford celo met za tri točke, s katerim bi Hawksom prinesel zmago, a je zgrešil. Cleveland je tako slavil zmago s 110:108.

V dresu Cavsov je bil znova odličen LeBron James, dosegel je 29 točk, ki nadaljuje svoj vzpon po večni lestvici strelcev. Tokrat je po košu v tretji četrtini na lestvici prehitel člana hiše slavnih, Oscarja Robertsona, in skočil na 11. mesto večnih strelcev Lige NBA. Kljub temu uspehu pa je potrebno dodati, da je imel James ob poravnanem rezultatu na 96, priložnost, da Cavsom prinese zmago, a je zgrešil.

Kyrie Irving je dosegel 20 točk, v zadnjih 20 sekundah podaljška pa je bil izjemno natančen tudi iz linije prostih metov, saj je zadel pet od šestih prostih metov. Za Atlanto je 29 točk in 12 skokov vknjižil Paul Millsap, Jeff Teague pa je dodal 28 točk in devet podaj. Cleveland je prekinil niz petih zaporednih porazov v Atlanti v zadnjih štirih sezonah.

New York je v mestnem derbiju moštev iz Velikega jabolka, premagal Brooklyn Netse, s 105:91. Knicksi so na tekmi vodili že z 22 točkami razlike, v zadnji četrtini pa so se morali zanesti na Langstona Gallowaya, ki je v tem delu igre dosegel 14 od svojih 18 točk, in tlakoval pot k zmagi Kratkohlačnikov.

Tekmo je v udarni peterki New Yorka začel tudi Saša Vujačić, v dobrih 16 minutah igre pa je dosegel pet točk in zbral pet skokov. Z njim na parketu so Knicksi tekmo dobivali s 14 točkami razlike, to pa je najboljši +/- izkupiček kateregakoli igralca ekipe, ki domuje v Madison Square Gardenu.

Z zmago se je New York izognil drugi zaporedni ‘metli’ Brooklyna v rednem delu sezone. Knicksi so Brooklyn prisilili v le 35,6-odstoten met iz igre, z zmago pa so prekinili niz treh zaporednih porazov.

Liga NBA, redni del sezone, 1. 4.:

CHARLOTTE – Philadelphia 100:91 (25:25, 34:25, 22:16, 19:25)
(Walker 27 (11 skokov), Batum 19 (7 podaj); Thompson in Grant po 17)

Detroit – DALLAS 89:98 (25:25, 11:26, 25:20, 28:27)
(Morris 31 (12 skokov), Caldwell-Pope 15; Barea 29, Nowitzki 19 (5 skokov))

NEW YORK – Brooklyn 105:91 (18:17, 29:29, 30:24, 28:21)
(Galloway 18 (7 podaj, 6 skokov), Williams 16; Kilpatrick 17, Lopez (8 skokov) in Brown po 16)

Atlanta – CLEVELAND 108:110* (23:32, 18:23, 30:22, 25:19, 12:14)
(Millsap 29 (12 skokov), Teague 28 (9 podaj); James 29 (16 skokov, 9 podaj), Irving 20 (7 podaj, 6 skokov))
*Po podaljšku.

Memphis – TORONTO 95:99 (23:27, 30:18, 19:29, 23:25)
(Randolph 16, Farmar, Stephenson in Munford po 12; DeRozan 27 (6 skokov), Lowry 22)

MILWAUKEE – Orlando 113:110 (31:22, 27:35, 26:28, 29:25)
(Parker 26 (7 skokov, 5 podaj), Antetokounmpo (11 skokov, 11 podaj), Monroe (6 skokov) in Middleton (5 skokov) po 18; Vučević 22, Oladipo 18 (5 podaj))

UTAH – Minnesota 98:85 (25:24, 26:25, 26:19, 21:17)
(Hayward 22 (5 skokov), Lyles 18 (5 skokov); Wiggins 24, Towns 17 (11 skokov))

Sacramento – MIAMI 106:112 (24:39, 24:27, 28:26, 30:20)
(Collison 26, Curry 21; Green 30, Dragić 18 (7 podaj))

Golden State – BOSTON 106:109 (23:21, 20:24, 36:37, 27:27)
(Curry 29 (6 podaj, 5 skokov), Green 16 (9 skokov, 7 podaj); Thomas 22 (6 podaj), Turner 21 (5 skokov, 5 podaj))

Phoenix – WASHINGTON 99:106 (26:25, 26:25, 27:27, 20:29)
(Teletović 24 (12 skokov), Tucker 18 (10 skokov); Wall 22 (10 podaj, 8 skokov), Morris (9 skokov) in Beal (5 podaj) po 21)

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 18 točk (4/10 za dve, 1/2 za tri, 7/8 PM), 2 skoka, 7 podaj, 1 blokada in 4 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 17 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/1 za tri), 5 skokov in 1 izgubljena žoga.