Dragić in Udrih s porazom zaključila leto 2015, Vujačić do zmage

Miami Heati tudi na gostujočem parketu niso uspeli zabeležiti 19. zmage v sezoni, v Memphisu, proti Grizzliesom pa so tako doživeli še drugi zaporedni poraz, tretjega na zadnjih petih tekmah. Grizliji, nekdanje moštvo Bena Udriha, so po podaljšku slavili zmago z 99:90. Vročica je zdaj osma na, v tej sezoni izjemno močnem Vzhodu.

Od vseh treh Slovencev, ki so v torek stopili na parket Lige NBA, se je najbolj izkazal Goran Dragić. Ta je odigral kar 41 minut, v tem času pa dosegel 16 točk, pet podaj in tri skoke, a izgubil kar pet žog. Njegov met iz igre je bil odličen, saj je zgrešil le enega od sedmih metov za dve točki, in dva od treh za tri. Bil je tretji strelec Miamija, za Chrisom Boshom, ki je vknjižil 22 točk, in Dwyaneom Wadeom, ki je tekmo zaključil z 19 točkami. Udrih je proti svoji nekdanji ekipi, ki ga je na začetku te sezone zamenjala prav v Miami, na igrišču preigral 12 minut, v tem času pa ostal brez točk, a zbral dve podaji in en skok.

Moštvi sta dodatnih pet minut igre začeli poravnani na 83. Tekmo je prelomil Marc Gasol, ki je v podaljšku dosegel sedem od svojih 23 točk, prav njegovi točki, 1:22 pred koncem podaljška, s katerimi je Memphis svoje vodstvo dvignil na 96:88, sta bili na koncu odločilni, saj Miami ni več uspel nadoknaditi zaostanka. Heati so imeli ob koncu rednega dela priložnost za zmago, a met Chrisa Bosha ni našel svojega cilja.

Medtem, ko je Memphis december zaključil z osmimi zmagami in osmimi porazi, kar je že 12. zaporedni mesec, ki so ga Grizzliesi zaključili z vsaj 50-odstotnim izkoristkom zmag in porazov, so Miami Heati na 15 tekmah zbrali osem zmag in sedem porazov. V novem letu bodo igralci Vročice na parket znova stopili v petek, 1. januarja, proti Dallas Mavericksom.

Po štirih zaporednih porazih, so niz slabih rezultatov z zmago nad Detroit Pistonsi, s 108:96, prekinili New York Knicksi. Saša Vujačić je tekmo spremljal s klopi, Kratkohlačnike, pri katerih je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk, pa sta vodila Carmelo Anthony (24 točk) in Derrick Williams (18 točk).

Knicksi so na začetku zadnje četrtine vodili le s štirimi točkami razlike, nato pa z delnim izidom 25:11 razčistili vse dvome o zmagovalcu. Priigrali so si 18 točk naskoka. Williams pa je kar 16 od svojih 18 točk dosegel v tej odločilni, zadnji četrtini.

Zgodba tekme je bila vrnitev Brandona Jenningsa pri Detroit Pistonsih. Jennings, ki si je januarja strgal Ahilovo tetivo, in v procesu okrevanja eno tekmo odigral celo v Ligi NBDL, je v 16 minutah dosegel sedem točk in dodal štiri podaje.

Izjemno zmago so proti Houston Rocketsom vknjižili Atlanta Hawksi (121:115), ki so nadoknadili zaostanek 19 točk, v zadnji četrtini prevzeli vodstvo, in zabeležili 21. zmago sezone. Pod košem se je odvijal pravi boj med Alom Horfordom in Dwightom Howardom. Na koncu sta oba tekmo zaključila s po 30 točkami, Howard je zbral 16, Horford pa 14 skokov, a šteje seveda zmaga, ki jo je zabeležila Atlanta.

Liga NBA, redni del sezone, 29. 12.:

NEW YORK – Detroit 108:96 (25:26, 25:23, 29:23, 29:24)
(Anthony 24 (6 skokov, 6 podaj), Williams 18; Ilyasova 19 (6 skokov), Morris in Jackson (9 podaj, 5 skokov) po 17)

Houston – ATLANTA 115:121 (41:24, 30:31, 21:29, 23:36)
(Howard 30 (16 skokov), Harden 26 (10 skokov, 8 podaj); Horford 30 (14 skokov), Bazemore 26)

MEMPHIS – Miami 99:90* (26:30, 21:17, 22:15, 14:21, 16:7)
(M. Gasol 23 (8 skokov, 6 podaj), Randolph 17 (7 skokov); Bosh 22 (5 skokov), Wade 19 (5 skokov, 5 podaj))
*Po podaljšku.

OKLAHOMA CITY – Milwaukee 131:123 (30:31, 35:23, 27:34, 39:35)
(Westbrook 27 (7 skokov, 7 podaj), Durant 26 (8 podaj, 6 skokov); Middleton 36 (7 podaj), Antetokounmpo 27 (10 skokov))

Denver – CLEVELAND 87:93 (21:26, 21:27, 20:19, 25:21)
(Barton 29 (7 skokov), Lauvergne 14 (7 skokov); James 34 (6 skokov), Shumpert 16)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 41 minut, 16 točk (6/7 za dve, 1/3 za tri, 1/2 PM), 3 skoki, 5 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 12 minut (0/1 za dve), 1 skok, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.