Dragić in Udrih odlična ob novi visoki zmagi Miami Heata

V severnoameriški Ligi NBA, Miami Heati v novem letu nadaljujejo z odličnimi predstavami. V Washingtonu so tokrat Wizardsom dovolili, da dosežejo le 75 točk, in jih premagali s kar 22 točkami razlike (97:75). Za Miami je to že druga zaporedna zmaga z visoko razliko v letu 2016.

Izkazala sta se tudi oba slovenska predstavnika v dresu Vročice. Goran Dragić je tekmo zaključil kot drugi strelec Miamija. Dosegel je 18 točk, vknjižil pa še pet podaj in dva skoka. Svoje soigralce je zelo dobro vodil Beno Udrih, ki je v 17 minutah igre zbral kar šest podaj, tri skoke, dosegel pa štiri točke.

Miami si je ključno razliko priigral v drugi četrtini, v kateri je Washington prisilil, da iz igre meče le 2/22, in doseže sedem točk. Ob polčasu so Heati vodili s 50:31, na začetku zadnje četrtine pa so po treh zaporednih koših Chrisa Bosha, s 23 točkami najboljšega strelca Miamija, vodili že z 80:53. Washington je tekmo zaključil z le 34,1-odstotnim metom iz igre, 75 točk pa je najmanj za kateregakoli nasprotnika Heatov v tej sezoni.

Nadaljuje se tudi niz zmag Chicago Bullsov, ki so očitno ujeli svoj ritem. V nedeljo so Toronto Raptorse premagali s 115:113, odločilno trojko pa je prispeval Jimmy Butler, 30,9 sekund pred koncem, z njo pa je Chicago prvič po drugi četrtini prešel v vodstvo.

Prav Butler je bil na tekmi sijajen. V prvem polčasu je zadel le enega od štirih metov iz igre in dosegel le dve točki, odprlo pa se mu je po glavnem odmoru. V drugem polčasu je Butler namreč vknjižil kar 40 točk, in na ta način za točko popravil klubski rekord, ki ga je pred njim držal legendarni Michael Jordan. Nizu porazov Raptorsev proti Bikom tako še naprej ni videti konca – Toronto je Chicago nazadnje premagal 31. decembra 2013. Priložnost za prekinitev negativnega niza je imel DeMar DeRozan, s 24 točkami najboljši strelec Raptorsev, a je ob zvoku sirene zgrešil met za tri točke.

New York Knicksi so na krilih odlične igre Arrona Afflala zabeležili zmago nad Atlanto Hawksi, s 111:97. Afflalo je vknjižil 38 točk. Iz igre je zadel 14 od 17 metov, od tega kar sedem od osmih za tri točke. Knicksi so na desetih tekmah, na katerih Afflalo doseže vsaj 15 točk, zmago slavili kar osemkrat. Saša Vujačić tokrat ni dobil priložnosti.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 1.:

NEW YORK – Atlanta 111:97 (22:21, 33:24, 31:31, 25:21)
(Afflalo 38, Lopez 16 (11 skokov, 5 podaj); Millsap 19 (9 skokov, 6 podaj), Bazemore 18)

Toronto – CHICAGO 113:115 (26:26, 34:22, 27:33, 26:34)
(DeRozan 24, Scola (5 skokov) in Lowry (10 podaj, 5 skokov) po 22; Butler 42 (5 podaj), Gasol 19 (13 skokov, 6 podaj))

Washington – MIAMI 75:97 (24:25, 7:25, 20:24, 24:24)
(Wall 14 (5 podaj), Sessions 13 (5 podaj); Bosh 23 (7 skokov), Dragić 18 (5 podaj))

Denver – PORTLAND 106:112 (22:23, 34:38, 24:19, 26:32)
(Gallinari 29 (5 skokov), Nelson 17 (7 podaj); McCollum 25 (7 podaj), Henderson 19 (5 podaj))

LA LAKERS – Phoenix 97:77 (25:10, 18:12, 39:29, 16:26)
(Williams 30 (7 skokov), Nance Jr. 15 (14 skokov); Knight 25 (9 skokov), Teletović 16 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 18 točk (6/10 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka, 5 podaj, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 17 minut, 4 točke (2/4 za dve), 3 skoki in 6 podaj.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.