Dragić in Udrih do četrte zaporedne zmage, 11 točk Vujačića ob porazu New Yorka

Miami Heat so v stilu, s četrto zaporedno zmago, zaključili mesec januar v Ligi NBA. Pred nedeljo je moštvo iz Floride kar 11 od 12 tekem odigralo v gostujočih dvoranah, januar pa so Heat zaključili z izkupičkom devetih zmag in osmih porazov. Z zmago nad Atlanto Hawksi, s 105:87, se veselijo prvega niza štirih zaporednih zmag, po leta 2014 (28. marec – 2. april).

Miami je z zmago skočil na vrh jugovzhodne divizije, prehitel pa je prav Atlanta, na lestvici vzhodne konference, pa so Heat zdaj na četrtem mestu, iz katerega so izrinili Boston Celticse.

Najboljši strelec Vročice je bil Chris Bosh z 18 točkami, Dwyane Wade in Luol Deng sta jih dodala po 17. Oba slovenska predstavnika v dresu Miamija, Goran Dragić in Beno Udrih, sta si lepo porazdelila minutažo. Dragić je tako na parketu preživel 23 minut, in v tem času dosegel devet točk ter štiri podaje in dva skoka, Udrih pa je odigral 25 minut in vknjižil šest točk, dve podaji in en skok.

Kljub temu, da so igralci Miamija zgrešili zadnjih deset metov druge četrtine, so na glavni odmor odnesli visoko prednost (47:34). Atlanti se je sicer uspelo približati na devet točk zaostanka, njihov niz točk pa je zaustavil Udrih, in pred odločilnimi 12 minutami so imeli Heat v svojih rokah prednost 13 točk, do konca tekme pa niso več dopustili, da jih Hawksi resneje ogrozijo.

V Madison Square Gardenu so New York Knicksi gostili aktualne prvake Lige NBA, Golden State Warriorse, in visoko izgubili, s 95:116. Za varovance Dereka Fisherja je to peti poraz na zadnjih šestih tekmah.

Znova se je v dresu Kratkohlačnikov izkazal Saša Vujačić, ki je še drugič na zadnjih treh tekmah, dosegel dvomestno število točk. Po tem, ko je 28. januarja proti Torontu s 13 točkami postavil rekord sezone, je proti Golden Stateu tokrat dosegel 11 točk, ob tem pa zbral še dva skoka in dve podaji. Zgrešil je le enega od petih metov iz igre, zadel pa tudi oba prosta meta.

Najboljši strelec domačih je bil Carmelo Anthony s 24 točkami, dodal je še deset skokov, Kristaps Porzingis se je ustavil pri 14 točkah in šestih skokih. V gostujoči ekipi je s 34 točkami blestel Klay Thompson, trojni dvojček, devetega v sezoni, pa je z 20 točkami, desetimi skoki in desetimi podajami vknjižil Draymond Green.

Knicksi so izkoristili slab začetek Warriorsev, ki so že v prvi četrtini izgubili osem žog, Kratkohlačniki pa so tako po uvodnih 12 minutah vodili z 20:18. Takrat je motorje vklopil Klay Thompson, in v drugi četrtini dosegel 17 od svojih 34 točk, Golden State je prešel v vodstvo, si pred zadnjo četrtino priigral prednost z 82:65. V zadnji četrtini je Vujačić, ki je v tem delu igre dosegel vseh svojih 11 točk, rešil Knickse pred višjim porazov, kljub vsemu pa so Kratkohlačniki klonili z visokimi 21 točkami razlike.

Košarkarski navdušenci so z veseljem pričakovali obračun v Staples Centru, med Chicago Bullsi in domačimi Los Angeles Clippersi. Visoko zmago, s 120:93, je slavilo moštvo iz Mesta Angelov, ki se je znova zanašalo na odlično igro igralcev s klopi. Ti so na zadnjih štirih tekmah, rezervne igralce nasprotnih ekip, premagali s kar 184:78. Gonilna sila Clippersov je bil tokrat Jamal Crawford s 26 točkami. JJ Redick je dodal 21 točk, DeAndre Jordan pa 20 skokov in 17 točk. Četa Doca Riversa še naprej odlično igrajo ob odsotnosti Blakea Griffina – to je bila že 15. zmaga na zadnjih 18 tekmah. Bullsi so na drugi strani izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah.

Liga NBA, redni del sezone, 31. 1.:

LA CLIPPERS – Chicago 120:93 (24:22, 27:25, 33:26, 36:20)
(Crawford 26, Redick 21; Butler 23, Rose 20 (5 skokov))

MIAMI – Atlanta 105:87 (27:17, 20:17, 28:28, 30:25)
(Bosh 18 (7 skokov), Deng in Wade (8 podaj) po 17; Millsap (5 skokov) in Horford po 17, Teague 15 (6 podaj))

ORLANDO – Boston 119:114 (24:32, 23:22, 34:27, 38:33)
(Fournier 24, Gordon 19 (14 skokov, 5 podaj); Smart 26 (5 skokov), Thomas 23)

DALLAS – Phoenix 91:78 (21:23, 30:22, 17:24, 23:9)
(Williams 27, Parsons 15; Booker 19 (7 skokov), Teletović 14)

New York – GOLDEN STATE 95:116 (20:18, 29:37, 16:27, 30:34)
(Anthony 24 (10 skokov), Porzingis 14 (6 skokov); Thompson 34, Green 20 (10 skokov, 10 podaj))

PORTLAND – Minnesota 96:93 (21:21, 27:18, 15:26, 33:28)
(McCollum in Lillard (8 podaj) po 21, Leonard 13 (6 skokov); Towns 21 (13 skokov), Wiggins (9 skokov) in Rubio (9 podaj) po 15)

LA Lakers – CHARLOTTE 82:101 (16:21, 27:37, 17:25, 22:18)
(Bryant 23 (8 skokov), Clarkson 13; Kidd-Gilchrist (12 skokov) in Williams (12 skokov) po 19, Walker 12 (7 skokov, 6 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Redni del sezone 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 23 minut, 9 točk (4/7 za dve, 0/3 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 4 podaje, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Miami Heat) – 25 minut, 6 točk (3/4 za dve, 0/3 za tri), 1 skok, 2 podaji, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 18 minut, 11 točk (3/4 za dve, 1/1 za tri, 2/2 PM), 2 skoka in 2 podaji.