Dragić in soigralci upajo na scenarij iz leta 1997, Portland že končal sezono

Miami je ob koncu tretje četrtine četrte tekme prvega kroga končnice pred domačimi gledalci ponovno vodil, tokrat za 10 točk, nato pa je, tako kot na tretji tekmi, sledil strelski mrk – Philadelphia je z delnim rezultatom 19:2 prešla v vodstvo, ki ga do konca tekme ni več spustila iz rok.

Do vodstva Miamija je bil najboljši igralec na igrišču Goran Dragić, ki je tekmo končal pri 20-ih točkah, dodal je še 3 asistence in 4 ukradene žoge. Ob koncu tekme je Miami poskušal reševati Dwayne Wade, ki je dosegel 25 točk, toda to je bilo premalo za razigrane goste, ki so z razpoloženim Ben Simmonsom, dosegel je prvega trojnega dvojčka (17 točk, 13 skokov, 10 asistenc) kot novinec po Magic Johnsonu leta 1980, in prvega v ekipi Sixersov po Charles Barkleyu, in strelsko razpoloženim JJ Redickom (24 točk) prišli v položaj, ko lahko že v torek zaključijo serijo na domačem parketu.

Tekma je bila izredno napeta, kar nekajkrat so si igralci skočili v lase, v enem izmed napadov je ob trku igralcev Justise Winslow končal s štirimi šivi, takoj na drugi strani pa je Dragića z grobim prekrškom ustavil Covington, v bran pa je takoj stopil James Johnson.

‘Fizična, tekmovalna košarka,’ je o tem dejal domači trener Spoelstra, ki se zaveda, da je njegova ekipa blizu izločitve. Miami je samo enkrat v zgodovini nadoknadil zaostanek 1:3 v končnici – leta 1997 proti New Yorku.

‘Še vedno imamo možnost. Ne bomo šli domov in se smilili samemu sebi. Poskušali bomo zmagati na naslednji tekmi,’ je po tekmi dejal Gogi, ki bo tako v torek s soigralci poskušal vrniti serijo v Miami.

S sezono pa so zaključili igralci Portlanda. New Orleans je bil boljši še na četrti tekmi in se je tako kot prva ekipa uvrstila v drugi krog. Antohny Davis (47) in Jrue Holiday (41) sta skupaj dosegla 88 točk – toliko točk je v zgodovini uspelo doseči samo še dvema soigralcema v končnici – Jo Jo White (34) in John Havlicek (54) sta jih toliko dosegla za Boston leta 1973. Zadnja soigralca, ki sta presegla mejo 80-ih točk v končnici pa sta bila pred tem LeBron James in Kyrie Irving leta 2016. Pri Portlandu je CJ McCollum dosegel 38 točk.

Prvo zmago je doma dosegla Minnesota, v končnici je slavila prvič po letu 2004. Nerazpoloženi Houston je največ vodil le za štiri točke ob koncu prve četrtine, Minnesota pa je skozi celotni drugi polčas gradila svoje vodstvo, največ za 19 točk. Jimmy Butler je dosegel 28 točk, Jeff Teague 23. Odličen je bil Derrick Rose s klopi, dosegel je 17 točk. Za Houston je Harden prispeval 29 točk.

Prepričljiv je bil doma tudi Utah, po zaostanku v drugi četrtini za 12 točk je potem v nadaljevnaju tekmo dobil za 32 točk. Trojni dvojček je uspel Ricky Rubiju, kot prvemu igralcu Jazzov po Johnu Stocktonu – Rubio je dosegel 26 točk, 11 skokov in 10 asistenc. Donovan Mitchell je dosegel 22 točk. Pri Oklahomi je samo Paul George presegel mejo 20 točk – dosegel je 23 točk.