Dragić in Deng ob odsotnosti Bosha in Wadea prevzela odgovornost

Miami Heat so na krilih 30 točk Luola Denga in dvojnega dvojčka Gorana Dragića, kljub odsotnosti Dwyanea Wadea in Chrisa Bosha, premagali Atlanto Hawkse, s 115:111. Vročica, ki je zaigrala z le devetimi zdravimi igralci, je zdaj na lestvici vzhodne konference poravnana z Atlanto na četrtem mestu.

Dragić je tekmo zaključil s 17 točkami in 10 podajami, temu pa je dodal še pet skokov.  Ljubljančan je ukradel štiri žoge, a jih štiri tudi izgubil. Svoj delež k zmagi je s tremi točkami in tremi podajami prispeval tudi Beno Udrih. Zgodbi večera pa sta bila Luol Deng in Josh McRoberts. Deng je s 30 točkami postavil rekord sezone, prav tako McRoberts z 19 točkami, Deng je k strelskemu izkupičku dodal še 11 skokov, McRoberts pa 10 skokov in šest podaj.

Sredi zadnje četrtine je moštvo iz Floride vodilo z 98:90, Hawksi pa so po nizu osmih zaporednih točk, tekmo izenačili. Strelski post je s trojko prekinil Deng, Miami pa vodstva do konca tekme ni več izpustil iz rok.

Damian Lillard je bil glavni kreator presenetljivo dominantne zmage Portland Trail Blazersov nad vodilnim moštvom Lige NBA, Golden State Warriorsi. Lillard je povsem zasenčil aktualnega MVP-ja lige, Stephena Curryja, in z 51 točkami postavil nov rekord kariere, temu pa dodal še sedem podaj in šest ukradenih žog, Portland pa je s kar 137:105 premagal Golden State.

Tekmo so Trail Blazersi prelomili v tretji četrtini, ko so z izjemno obrambo Bojevnike prisilili v kar 13 izgubljenih žog, in si pred zadnjimi 12 minutami igre priigrali vodstvo s 104:79. Lillard je zadel 18 od 28 metov iz igre, od tega devet metov za tri točke. Pri Warriorsih, ki so doživeli šele peti poraz v sezoni, je 31 točk dosegel Curry.

Derbi New Yorka, kot mnogi poimenujejo dvoboje Brooklyn Netsov in New York Knicksov, je pripadel Mrežicam, ki so Kratkohlačnikom zadale 11 poraz na zadnjih 12 tekmah (98:109). Pri Brooklynu je blestel Brook Lopez, ki je s 33 točkami izenačil svoj rekord sezone.

Za New York je Carmelo Anthony vknjižil 22 točk, sedem skokov in šest podaj, Saša Vujačić pa ni dobil priložnosti za igro.

Liga NBA, redni del sezone, 19. 2.:

ORLANDO – Dallas 110:104* (31:13, 25:38, 16:30, 26:17, 12:6)
(Vučević 21 (12 skokov), Jennings 18; Williams 25 (7 podaj), Parsons 24)
*Po podaljšku.

WASHINGTON – Detroit 98:86 (29:15, 26:25, 28:21, 15:25)
(Wall 22 (8 skokov, 8 podaj), Beal 17; Harris 21, Jackson 16 (5 podaj))

BROOKLYN – New York 109:98 (23:32, 27:20, 34:24, 25:22)
(Lopez 33 (8 skokov), Bogdanović 16; Anthony 22 (7 skokov, 6 podaj), Porzingis 18 (8 skokov))

Atlanta – MIAMI 111:115 (19:22, 33:30, 29:27, 30:36)
(Teague 23 (7 podaj), Korver 18; Deng 30 (11 skokov), McRoberts 19 (10 podaj, 6 skokov))

CHICAGO – Toronto 116:106 (24:35, 28:23, 37:23, 27:25)
(McDermott 30, Rose 26 (6 podaj); Lowry 27 (8 podaj), Valanciunas 25 (12 skokov))

MEMPHIS – Minnesota 109:104 (28:27, 23:21, 25:33, 33:23)
(Conley 25 (7 podaj), Randolph 17 (8 skokov); LaVine 22, Wiggins 20 (5 podaj))

NEW ORLEANS – Philadelphia 121:114 (37:26, 34:29, 21:35, 29:24)
(Davis 34 (7 skokov), Anderson 26; Noel 24 (9 skokov), Covington 15)

Oklahoma City – INDIANA 98:101 (24:24, 27:20, 25:23, 22:34)
(Durant 31 (8 skokov), Westbrook 23 (18 podaj); Ellis 27, George 22 (10 podaj, 5 skokov))

Milwaukee – CHARLOTTE 95:98 (25:28, 27:24, 26:18, 17:28)
(Parker 23 (11 skokov), Middleton 20 (7 podaj); Walker 25 (6 skokov), Zeller 23 (9 skokov))

Phoenix – HOUSTON 100:116 (24:21, 21:35, 20:25, 35:35)
(Teletović 25 (8 skokov), Humphries 18 (12 skokov); Harden 27 (10 skokov, 7 podaj), Ariza 25 (6 skokov)

PORTLAND – Golden State 137:105 (42:31, 26:31, 36:17, 33:26)
(Lillard 51 (7 podaj), McCollum 21 (7 podaj); Curry 31 (5 skokov), Thompson 23)

SACRAMENTO – Denver 116:110 (31:24, 39:33, 18:20, 28:33)
(Cousins 37 (20 skokov), Gay in Rondo (10 skokov, 9 podaj) po 24; Gallinari 27, Lauvergne 22 (7 skokov))

UTAH – Boston 111:93 (26:24, 28:25, 29:23, 28:21)
(Favors 23 (10 skokov, 6 podaj), Hayward 22; Thomas 25 (6 podaj), Crowder 17)

LA Lakers – SAN ANTONIO 113:119 (30:33, 19:27, 26:25, 38:34)
(Bryant 25, Williams 21; Parker 25 (6 podaj), Aldridge 16 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 17 točk (5/10 za dve, 1/4 za tri, 4/5 PM), 5 skokov, 10 podaj, 4 pridobljene in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 15 minut, 3 točke (0/5 za dve, 1/1 za tri), 3 podaje in 2 izgubljeni žogi.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.