Dragić in Bledsoe vodila Phoenix do zmage nad Chicagom (VIDEO)

Rubrika: Liga NBANaši na tujem

Košarkarji Phoenix Suns so ponoči z 99:93 premagali eno boljših ekip vzhodne konference Chicago Bulls. Med najbolj zaslužnimi za zmago je bil slovenski reprezentant Goran Dragić (21 točk), ki je skupaj z Ericom Bledsoejem predstavljal nerešljivo uganko za gostujočo obrambo.

Suns so že po prvem polčasu vodili za velikih 13 točk, na kar se je gostom uspelo povsem približati. Njihov deficit pred zadnjimi 12 minutami igre je znašal zgolj točko. Goran Dragić je v zadnji četrtini s polaganje prednost povišal na 95:86, sledil pa je delni izid gostov 7:0, ki ga je s točkama pol minute do konca prekinil Bledsoe in tekma je bila odločena.

“Večji del tekme sem želel igrati z Ericom in Goranom in nato poskusiti s Thomasom. Toda že jutri je lahko njegov večer, v katerem bo igral veliko in opravil dober poselj,” je svojo izbiro branilcev, ki sta tokrat igrala večino časa, pokomentiral trener Jeff Hornacek. Naj omenimo, da ima Phoenix 16 zmag in 6 poraz na tekmah, ko v peterki začneta Bledsoe in Dragić.

NBA, 31. januar

PHOENIX SUNS – Chicago Bulls 99:93
(Bledsoe 23, G. Dragić 21, 2 skoka in 4 podaje v 36 minutah, Z. Dragić ni igral; Rose 23, Butler 22)

PHILADELPHIA 76ers – Minnesota Timberwolves 103:94
ATLANTA HAWKS – Portland Trail Blazers 105:99
Boston Celtics – HOUSTON ROCKETS 87:93
Brooklyn Nets – TORONTO RAPTORS 122:127 – po podaljšku
CLEVELAND CAVALIERS – Sacramento Kings 101:90
NEW ORLEANS PELICANS – La Clippers 108:103
Miami Heat – DALLAS MAVERICKS 72:93
UTAH JAZZ – Golden State Warriors 110:100