Dragić edini Slovenec med strelci, New York prekinil niz porazov proti Miamiju

Sreda v Ligi NBA je bila rezervirana za obračun obeh moštev, v katerih v tej sezoni svoj kruh služijo vsi trije slovenski predstavniki. Za razliko od prvih dveh srečanj, ki sta ju z visoko razliko dobili Miami Heat, je tretje srečanje sezone pripadlo New York Knicksom, ki so slavili zmago z 98:90. Kratkohlačniki so tako zabeležili 18. zmago sezone in na ta način presegli izkupiček zmag in prejšnje sezone, hkrati pa so prekinili niz osmih zaporednih porazov proti Vročici, ki je izgubila prvič v letu 2016.

Od vseh treh Slovencev, smo na parketu največ videli Gorana Dragića, ki je odigral 34 minut, v tem času pa dosegel deset točk in zbral še dva skoka in eno podajo. Beno Udrih je v statistiko v 12 minutah igre, prav tako vpisal dva skoka in eno podajo, ostal pa brez točk. Glavni trener New Yorka, Derek Fisher, Saši Vujačiću vnovič ni namenil priložnosti.

Pri Knicksih je bil s 25 točkami najbolj razigran Carmelo Anthony, Robin Lopez jih je dodal 19. Za domače je Chris Bosh dosegel 28 točk, Dwyane Wade pa je vknjižil 18 točk, šest skokov in šest podaj.

Če je Miami ekipa, ki slovi po obrambi, saj nasprotnikom dopušča le malo odprtih metov, tega v sredo v American Airlines Areni nismo videli. Knicksi so igre metali kar 56-odstotno, kar je najboljši odstotek nasprotnika Heata v tej sezoni. Na drugi strani so igralci Vročice iz igre metali 45-odstotno, zadeli pa le dva od 17 metov za tri točke. Celoten drugi polčas je tako pripadel New Yorku, ki so vodili od začetka tretje četrtine, do konca tekme, njihov naskok pa je v zadnji četrtini narasel že na visokih 15 točk. Miami je tako še četrtič to sezono izgubil, ko je skušal podaljšati niz zmag na štiri zaporedne zmage.

V prestolnici Združenih držav Amerike sta zablestela LeBron James in Kyrie Irving, ki je odigral svojo najboljšo tekmo po povratku zaradi poškodbe. Irving je dosegel 32 točk, od tega kar 21 v zadnji četrtini, ko je bil gonilna sila ob peti zaporedni zmagi Cleveland Cavaliersov, ki so Washington Wizardse premagali s 121:115. James je k zmagi dodal 34 točk in deset skokov.

Cavsi so na tekmi vodili že z 18 točkami razlike, a so se Čarovniki vrnili v igro in rezultat izenačili na 95, deset minut pred koncem tekme. Takrat je svoj šov začel Irving, ki je dosegel naslednjih deset zaporednih točk za Cleveland, in na ta način odločil tekmo.

Poleg Golden State Warriorsev, so v novo sezono odlično vstopili tudi San Antonio Spursi, a njihovi rekordi ostajajo v senci aktualnih prvakov. Tako so Ostroge doma zmagale na še 21. zaporedni tekmi, z 31 zmagami in šestimi porazi pa so izenačili najboljši začetek sezone v zgodovini kluba. V sredo so tako v Teksasu premagali Utah Jazze, s 123:98.

Kar osem igralcev San Antonia je doseglo dvomestno število točk! Tim Duncan je z 18 točkami postavil rekord sezone, dodal pa je še osem skokov in šest podaj. S 15 točkami je sledil Kawhi Leonard, po 14 sta jih dosegla David West in Manu Ginobili, po 13 Jonathon Simmons, Boban Marjanović in Kyle Anderson, desetico pa je dosegel še Ray McCallum.

Liga NBA, redni del sezone, 6. 1.:

Miami – NEW YORK 90:98 (21:22, 18:25, 20:24, 31:27)
(Bosh 28 (5 skokov), Wade 18 (6 skokov, 6 podaj); Anthony 25 (5 skokov), Lopez 19)

Orlando – INDIANA 86:95 (20:22, 18:15, 21:29, 27:29)
(Oladipo 20 (5 skokov), Vučević 17; George 20 (7 skokov), Ellis 19 (7 podaj))

Washington – CLEVELAND 115:121 (26:24, 24:38, 39:33, 26:26)
(Temple 21, Wall 20 (12 podaj); James 34 (10 skokov), Irving 32 (5 skokov))

Boston – DETROIT 94:99 (33:24, 22:24, 20:18, 19:33)
(Thomas 22 (10 podaj, 5 skokov), Turner 17 (6 skokov); Jackson 24 (6 podaj), Caldwell-Pope 20)

Brooklyn – TORONTO 74:91 (17:24, 19:21, 20:25, 18:21)
(Lopez 24 (13 skokov), Bogdanović 12; Valanciunas 22 (11 skokov), Lowry 17 (8 skokov, 6 podaj))

Minnesota – DENVER 74:78 (25:21, 19:21, 21:24, 9:12)
(Towns 14 (14 skokov), Peković 12; Gallinari 20 (7 skokov), Barton 15 (10 skokov))

New Orleans – DALLAS 91:100 (24:22, 26:27, 18:22, 23:29)
(Davis 26 (12 skokov, 7 podaj), Evans 16 (9 skokov, 5 podaj); Felton 22 (6 podaj), Parsons 21 (8 skokov, 6 podaj))

SAN ANTONIO – Utah 123:98 (32:22, 36:29, 27:23, 28:24)
(Duncan 18 (8 skokov, 6 podaj), Leonard 15; Burke 21, Hayward 18)

PHOENIX – Charlotte 111:102 (34:32, 26:20, 26:33, 25:17)
(Teletović 19 (8 skokov), Knight 18 (7 podaj); Walker 25 (6 podaj), Williams in Lin (5 skokov) po 15)

OKLAHOMA CITY – Memphis 112:94 (25:16, 31:20, 27:29, 29:29)
(Durant 26 (17 skokov), Westbrook 20 (7 skokov, 7 podaj); Chalmers 23 (9 podaj, 8 skokov), Barnes 13)

Portland – LA CLIPPERS 98:109 (18:31, 22:32, 30:22, 28:24)
(Lillard 20 (9 podaj, 7 skokov), Plumlee 19 (9 skokov, 5 podaj); Paul 21 (19 podaj), Redick 20)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 10 točk (4/8 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 12 minut (0/1 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.